diy

DIY - Pillow # 2 ( Valentine Project )

czwartek, lutego 06, 2014


Valentine Project :) Moje pierwsze poduszkowe DIY - i co to będzie?
Jak w tytule jest mowa o walentynkach to nic innego tylko SERDUCHA NA PODUCHY!
Przestawię dwie opcje:
Pierwsza :  FARBA do tkanin + SZABLON
Druga : FILC + IGŁA i NITKA

PIERWSZA wersja jest myślę znana dla większości z Was, zastosowanie FARBY DO TKANIN do wykonania wzoru na poduszce. Zaczynamy od znalezienia interesującego nas wzoru w internecie może to być dosłownie wszystko na co w danym momencie mielibyśmy ochotę aby znalazło się na naszej poduszce, drukujemy go i wycinamy z niego szablon (w sezonie świątecznym widziałam często zwór renifera na poduchach). Następnie oczywiście przykładamy szablon na poszewkę i gąbką nakładamy farbę.

Ja dziś mam bardzo ograniczony czas na przygotowanie moich walentynkowych wzorów, dlatego jeszcze bardziej ułatwiłam sobie zadanie i wykorzystałam gotowy szablon zakupiony w IKEI na dziale kuchnia :)

Poszewki oczywiście również kupiłam w IKEI, które polecam.
Po pierwsze jest spory wybór kolorystyczny, po drugie cena jest całkiem przystępna jak na uważam dobrą jakość bawełny z jakiej są wykonane.

Wybrałam poszewkę w kolorze SZARYM i BIAŁĄ farbę.
Nic mi nie pozostaje jak przestawić Wam etapy mojej porannej pracy, a więc
3, 2, 1 ...
START

DRUGA wersja to wykorzystanie filcu, który zakupiłam w promocji w empiku, ale oczywiście w sklepach z pasmanterią jest ich ogromny wybór. Tutaj też najpierw zaczynamy od wzoru jaki chcemy mieć na poduszce, a następnie wycinamy go z naszego filcu. Teraz tylko należy przyczepić go do poszewki wybrałam opcję najbezpieczniejszą czyli IGŁA i NITKA troszkę wynikającą z mojego dzisiejszego pośpiechu, a troszkę z PRAKTYCZNOŚCI wiadomo nitkę łatwo odpruć i mamy znów gładką poszewkę na której możemy tworzyć nowe wzory z wykorzystaniem dowolnych materiałów.

Wybrałam poszewkę w kolorze BIAŁYM i CZARNY oraz BIAŁY filc:

I gotowe obie PODUCHY WALENTYNKOWE!

You Might Also Like

6 komentarze