dekoracje

DIY pastel decorations

sobota, marca 01, 2014

beach blues

Pozostając w temacie pasteli czas na DIY pastelowych dekoracji wnętrz. Postawiłam sobie kilka warunków podczas poszukiwań odpowiedniej inspiracji: pierwszy najbardziej oczywisty - kolor musi być PASTELOWY, drugi - poszukiwałam czegoś  co można wykonać MAŁYM nakładem FINANSOWYM, trzeci - jednak aby efekt był CIEKAWY, czwarty - aby MOŻLIWOŚCI wykorzystania naszej dekoracji było wiele, w końcu skoro się przy niej napracujemy do miejmy kilka opcji co z nią później zrobimy. Pomysłów inspiracji okazało się w przestrzeni internetowej całkiem sporo i teraz pewnie Wasze zaskoczenie, ponieważ mój wybór padł na KOLOROWE SŁOIKI :) ale jestem pewna, że te słoiczki zaczarowały Was swoim wyglądem równie mocno jak mnie, a poniżej PRZEPIS na ich wykonanie.

Skład:
  • słoiki - najlepiej z wytłoczonym nadrukiem
  • farby akrylowe
  • mały pędzel
  • delikatny papier ścierny (nie jest konieczny)
  • ściereczka i mocne paznokcie :)

Wykonanie:
Jak się domyślacie malujemy słoiki na wybrane przez nas kolory, następnie czekamy przez noc aby farba wyschła. Po czym delikatnie przecieramy pomalowane słoiki - szczególnie w miejscach wytłoczonego napisu i górnej części z gwintem - wszystko po to aby uzyskać efekt - shabby chic.

zdjęcie z inspiracjami możliwości wykorzystania tak przygotowanych słoików:
beach blues
Te piękne słoiki powyżej stworzyła Melissa z Blue Beach - są to jej projekty, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Wybrała nazwę BLUE BEACH ponieważ wychowała się w Kalifornii oraz na Hawajach i dlatego mówi o sobie - "plażowa dziewczyna". Szczęściara kto z  nas nie chciałby dorastać w cudownym klimacie Kalifornii lub na Hawajach, ahh - ja w przeciągu ostatnich dwóch lat dwa razy odwiedziłam Kalifornię i muszę przyznać, że panuje tam rewelacyjny klimat. Wracając do słoików myślę, że warto pokusić się na taki mały pastelowy projekt :)

You Might Also Like

4 komentarze