dekoracje

R jak rower we wnętrzach

środa, lipca 30, 2014


R jak rower czy już pisałam, że to mój ulubiony środek transportu, jeśli nie to dziś nadrabiam te zaległości. Oczywiście jest jeden warunek odpowiednia pogoda, zimny i deszczowy dzień potrafi mnie skutecznie zniechęcić do takiej przejażdżki. Teraz wróćmy do wnętrz, rower we wnętrzach występuje między innymi z trzech powodów: pierwszy po prostu jako designerki gadżet uwieszony na przykład w salonie czy na ścianie nad łóżkiem:

 
Druga opcja to gdy nasze jednoślady zostają przerobione na domowe wyposażenie:
wieszak, zegar, stolik czy nawet szafka łazienkowa :
Trzeci najbardziej oczywisty powód dla którego często rower znajduje się w mieszkaniu
to fakt iż jego właściciel nie posiada innego miejsca do jego przechowywania.
Tutaj pozostaje nam opcja "opieramy o ścianę", a może istnieją jeszcze inne ciekawsze rozwiązania? Tak jest mnóstwo innych pomysłów na to jak sprytnie zorganizować miejsce na swój ukochany jednoślad i jednocześnie aby mieszkanie na tym zyskiwało, a nie traciło na uroku.
Choćby taki "bookbike" szafa stworzona przez włoskie studio projektowe BYografia, w której znajduje się stojak na rower z regulowaną wysokością, a obok regał z kilkoma półkami, dostępna w dwóch kolorach: biały i czarny:
Jeśli ktoś woli nieco bardziej odważny kolor, to i dla niego się coś znajdzie - dzieło dwójki projektantów Payam Sarabi oraz Nihir Shah we współpracy z firmą Urbanspace Interiors - wieszak w żółtym kolorze, również z półkami obok i funkcjonalną tablicą magnetyczną :
Ale co gdy potrzebujemy jedynie wieszak o naprawdę niewielkich rozmiarach
i tu również mamy spory wybór wśród niezwykłych projektów.
Zaczynając od serii wieszaków stworzonych przez firmę MILIKI, charakteryzujących się
niezwykłym designem i jednocześnie pełniących praktyczną funkcję półki lub szuflady:
" Chciałem stworzyć coś co by trzymało rower nad podłogą, ale nie wyglądało to tak jak w garażu " i tak projektant Chrisa Brighama stworzył wieszak, który jest niezwykły w swej prostocie i zdobył już wiele nagród:
Równie niezwykły wieszak oferuje nam włoska firma Fusillo, który zmienia się w zależności od naszych potrzeb. Może być jedynie półką na książki, wieszakiem na rower, ale też równie dobrze wieszakiem na ubrania:

na koniec małe zestawienie grafik z motywem przewodnim "rower":


You Might Also Like

8 komentarze