design

WAWA DESIGN FESTIWAL 2014

czwartek, września 18, 2014W tym roku w dniach 5-14 września odbyła się druga edycja warszawskiego festiwalu designu WAWA DESIGN FESTIWAL pod hasłem PRZYNALEŻNOŚĆ "upowszechnienie i popularyzacja zanikających dziedzin rzemiosła, promocja rodzinnych twórców i mądrego, funkcjonalnego projektowania" ! Udział blogerów wnętrzarskich został przewidziany na dzień 13 września podczas TARGÓW wyRÓBkup i tak w grupie blogerów: Kasia z Ilobahie, Ada ze Scandinavian Home, Marta z My Little Home My Passion, Kasia z Conchita Home (organizatorka spotkania), Ania z Anicja's White Space, Magda z Wnętrza Zewnętrza, Piotr z Blogów Wnętrzarskich oraz Ola z Fuel Design zostałam członkiem jury:
Przydzielono nam bardzo odpowiedzialne zadanie, a mianowicie wyłonienie NAJLEPSZEGO PRODUKTU spośród WYSTAWCÓW targów wyRÓBkup, a to nie koniec, dodatkowo celem naszych obrad było wybranie NAJLEPSZEGO PRODUKTU FESTIWALU. WYBÓR NIE BYŁ ŁATWY, ale spokojnie udało się :)
tam taram tam tam - o to wyniki:
w kategorii  PRODUKT targów wyRÓBkup
I miejsce  - RENAMENT (lampy tworzone z pasją)
II miejsce - BETON CONCEPT
w kategorii  PRODUKT FESTIWALU
I miejsce  - Natural Born Design (kolejne niezwykle lampy)
II miejsce - Moromou
III miejsce - Projektowe Love (Minko)
Po więcej informacji na temat wybranych przez nas produktów odsyłam do szczegółowej i bardzo ciekawie opisanej relacji Kasi z Conchita Home. Członkostwo w jury to nie koniec atrakcji jakie na nas czekały podczas ostatniej soboty w Soho Factory. Jednym z punktów programu był niezwykle emocjonujący wykład przedstawicielek firmy Śnieżka:
Dowiedzieliśmy się między innymi, że obecnie wśród klientów tej firmy najczęściej wybieranym kolorem fabr jest BIAŁY!  Nareszcie zmiany na lepsze, z odcieni brzoskwiniowych przechodzimy w skandynawskie klimaty i wybieramy kolory takie jak biel oraz odcienie szarości :). Byliśmy także obserwatorami testu wytrzymałości plam pomiędzy trzema rodzajami farb firmy Śnieżka: zwykłej lateksowej, Śnieżki Satynowej oraz Śnieżki Magnat. Czułam się troszkę jak podczas reklamy proszków do prania, na planszy z farbami kolejno powstawały zabrudzenia z czekolady, keczupu, kredki, nawet w procesie testowania zostało rozlane wino. I jaki efekt? Otóż wow - plamy z farb Śnieżka Satynowa i Magnat przy zastosowaniu detergentu zniknęły nie do poznania jak w reklamie (którą także przetestował AdBuster). Jednak nie ukrywam największą atrakcją, pomimo niewielkiej paniki, po dostaniu do ręki kredek i usłyszeniu słów "i teraz namalujecie" - uff okazało się, że mogliśmy stworzyć pracę w postaci wydzieranki - aranżację wnętrza w swoim stylu. Zabraliśmy się ochoczo do pracy i myślę, że Panie z firmy Śnieżka nawet nie spodziewały się jaka to będzie dla nas frajda, bo podczas pracy twórczej troszkę przeciągnęliśmy czas wykładu. Poniżej kolekcja naszych prac, a w prawym dolnym rogu zdjęcie zapożyczone od Kasi z Ilobahie przestawiające naszą trzecią tego dnia debatę, tym razem dotyczącą wyłonienia najciekawszej spośród naszych wnętrzarskich aranżacji. Zwycięzcą okazał się nie kto inny a Kasia z  Ilobahie (zdjęcie po środku), jeszcze raz gratuluję tym bardziej, że nagroda okazała się jak to Kasia określiła "wymarzona", a mianowicie Śnieżka odmaluje jej całe mieszkanie :).
Teraz czas na warsztaty i tu podczas targów wyRÓBkup udało nam się wyrobić swoje własnoręcznie uszyte notesy! Poniżej możecie zobaczyć - szyłyśmy jak szalone, a pisze "szyłyśmy", ponieważ był to pierwszy punkt naszego pełnego atrakcji programu i nie wszyscy jeszcze dotarli na miejsce, a w wyniku tego znajdowałyśmy się jedynie w damskim gronie. Warsztaty zostały przygotowane przez pracownię Bordo.
Z kolei na sam koniec spotkania część z nas wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Oddam Odpady podczas, których można było wykonać LAMPIONY Z BUTELEK lub uszyć TORBĘ Z BANERÓW. Kasia skusiła się na tą drugą opcję i poniżej oprócz przeuroczych lampionów możecie obejrzeć jej stylową torbę oraz plecak stworzony przez Mariana z eMdizajn. (źródło zdjęć Conchita Home oraz Ilobahie)

I moja króciutka foto relacja ze spaceru po targach:
ach co to był za dzień - olbrzymia dawka dobrego polskiego designu z dodatkiem ekologii, nowe znajomości z pełnymi energii kreatywnymi osobami - oby więcej takich spotkań  i nie inaczej, bo już w dniach 11-12 października podczas Łódź Design Festival odbędzie się druga edycja MEETBLOGIN - do zobaczenia !I już naprawdę na koniec wiadomość przez, którą przecieram oczy od trzech dni i przynajmniej raz dziennie w moim wykonaniu pojawia się taniec szczęścia - little HOME INSPIRATION - znalazł się na zaszczytnej liście blogów, które biorą udział w konkursie organizowanym przez Dom i Wnętrze w kategorii WNĘTRZA. W dniu 15 września ruszyło głosowanie na blog publiczności – zachęcam wszystkich do oddania swojego głosu na wybrany blog, ponieważ dla głosujących również zostały przewidziane nagrody! Oczywiście będzie mi niezmiernie miło jeśli zdecydujecie się oddać swój głos na little home inspiration :) TUTAJ link do formularza głosowania.
 

You Might Also Like

5 komentarze