meetblogin

MEETBLOGIN 2014

piątek, października 17, 2014


Czekałam z niecierpliwością na weekend 11/12 października. Od godziny dziesiątej w sobotę do siedemnastej w niedzielę emocje nie ustępowały ani na chwilę. Wszystko za sprawą MEETBLOGIN - drugiego spotkania blogerek wnętrzarskich podczas Łódź Design Festival. Meetblogin to ludzie i łącząca ich pasja do wnętrz to atmosfera, która w tle Łódź Design Festival jest niezwykła. Spotkanie Meetblogin odbyło się już po raz drugi jednak dla mnie po raz pierwszy, rok temu jeszcze nie istniał mój blog. Tym bardziej niezmiernie się cieszę, że mogłam w nim uczestniczyć, poznać osobiście tyle fantastycznych i jednocześnie niesamowicie kreatywnych, pełnych pasji kobiet - BLOGEREK WNĘTRZARSKICH! A nasza weekendowa przygoda rozpoczęła się zebraniem wszystkich uczestniczek w kawiarni TEKTURA w Art_Inkubatorze:

Po otrzymaniu identyfikatorów ruszyłyśmy Naszą liczną grupą na wykład Oskara Zięty i Piotra Kuchcińskiego - „MATERIALS WE LOVE” zorganizowanego we współpracy z firmami Interprint oraz  Pfleiderer. Został nam również zaprezentowany film „Istota materiału” polecam zerknąć, powinien przybliżyć Wam tematykę wykładu.
Następnie Ceramika Paradyż zorganizowała dla Nas warsztaty - "Złam kod wzoru i dopasuj wnętrze do odbiorcy" z wykorzystaniem płytek z ich najnowszej kolekcji:
Naszym zadaniem było w trzyosobowych zespołach stworzyć moodboard odzwierciedlający wnętrze młodej tancerki kochającej podróże i mającej wiele innych zainteresowań i pasji, które już same indywidualnie w zespołach jej przypisywałyśmy. 
W wyniku tej szalonej burzy mózgów powstało 10 zupełnie różnych prac, z których jury (czyli zespół Paradyża) w składzie Katarzyna Pardiak-Borowska, Anna Zalas oraz Emilia Kołowacik podjęło się trudnego zadania wyłonienia zwycięzcy. Oto wyniki:
I miejsce:
Gratulacje! powodzenia w przygotowywaniu sesji produktowej do katalogu Ceramiki Paradyż. 

II miejsce:
Marysia, Ania i ja
 Dzięki dziewczyny za tak udaną współpracę, a przede wszystkim świetną zabawę :) 

III miejsce:
 
Podczas prezentacji dziewczyn większość z nas przeniosła się myślami  na taras w stylu ZEN.


Przyszedł czas na małą regenerację sił:
był to dobry plan, bo udało nam się zdobyć energię na wysłuchanie interesującego wykładu w temacie cementowo-polimerowych powłok HD Surface, firmy Kopp i VEDA Concept.
A na deser wieczorową porą odbyła się Gala Blog Design Roku 2014 ! 

Niedzielne przedpołudnie umilił nam wykład o tematyce niezwykle dla nas istotnej, znaczenie marketingu i social media w prowadzeniu bloga. Prowadząca Katarzyna Zadworny Social Media Director, agencja K2. 
Następnie swoje kroki skierowałyśmy w kierunku Off Piotrowskiej i restauracji Spółdzielnia, gdzie w klimacie eco firma Roca wraz z redaktor naczelną Joanną Szubierajską z portalu ekologia.pl, przygotowała dla nas prezentację, która bardzo wyostrzyła moje do tej pory dość tolerancyjne podejście do oszczędzania wody. Nic tak nie działa na nasze zmysły jak przekaz poprzez obraz i liczby.
Na zakończenie spotkania wykład "O potrzebie designu na co dzień, czyli obsesja grubego splotu", który wszystkich nas wprowadził w dobry nastrój i poszerzył nasze wyobrażenia na temat designu w codziennym życiu. Wygłosiła go nieoceniona Dagmara Jakubczak z Forelements sprawiając, że rozeszłyśmy się do domów z ogromnymi uśmiechami na twarzy. 

Drugą niecenioną osobą jest organizatorka naszego spotkania Ula z Interiors design. Create a beautiful world, bez niej nie miałybyśmy możliwości spotkać się w tak licznym gronie i uczestniczyć w tylu ciekawych wykładach, warsztatach, które podnoszą  naszą wiedzę oraz dają siłę i motywację do dalszej twórczej pracy!

zdjęcia: Karolina Grabowska staffage.pl, Kaboompis.com


ps. oczywiście nie zapominam o sponsorach tegorocznego Meetblogin, którym również przesyłam ogromne podziękowania:

You Might Also Like

18 komentarze