design (PL)

DESIGN (PL) - MEJERI & Orange LAB

piątek, sierpnia 21, 2015

Przeglądając laureatów konkursu make me! tegorocznego ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL dwa projekty spośród dwudziestu pięciu zakwalifikowanych do wystawy festiwalowej zapadły mi szczególnie w pamięci: MEJERI Wojciecha Guzika oraz Orange LAB Dominiki Wysogląd. Make me! to prestiżowy konkurs, w którym zwraca się szczególną uwagę na promocję młodych zdolnych projektantów, którzy nie podążają ślepo za panującymi trendami. Jednak tworzą niezwykłe przedmioty wyróżniające się indywidualnym podejściem do otaczającej nas rzeczywistości. Zestaw MEJERI oprócz samych walorów estetycznych urzekł mnie oczywiście ze względu na aspekt promowania zdrowego stylu życia. Dzięki zestawowi Wojtka Guzika, w którego skład wchodzą trzy naczynia oraz trzepaczka (nawiązujące swoim wyglądem do tradycyjnej banki na mleko) możemy w warunkach domowych samodzielnie wyprodukować serek czy masło, dla mnie rewelacja!
Potrzebujemy tylko jeszcze jednego składnika mleka i w tym celu została stworzona specjalna aplikacja z mapą okolicznych mlekomatów oraz  niezbędnymi informacjami na temat przetworów mlecznych. 
Orange LAB to projekt magiczny-ekologiczny stworzony na bazie zrównoważonego rozwoju. Bioodpadki czyli skórki pomarańczy zbierane z warszawskich kawiarni i restauracji w czarodziejskim warsztacie Dominiki Wysogląd przemieniane są w pełnowartościowe produkty kosmetyczne. TUTAJ możecie obejrzeć cały ten fascynujący proces.

zdjęcia: Szymon Karpiński (MEJERI) oraz facebook Orange LAB

You Might Also Like

5 komentarze