design

Oryginalne etykiety na domowe przetwory

sobota, sierpnia 15, 2015


"Uff jak gorąco" to od tygodnia najczęściej słyszane słowa, ale Kochani dobre wieści nadchodzi koniec upałów. Powiem jednak szczerze, że czas gdy panował u nas tropikalny klimat minął mi bardzo przyjemnie. Przeniosłam się do rodziców i większość czasu spędziłam w przydomowym ogrodzie, wypoczęłam i zrelaksowałam się jak na tropikalnych wakacjach. Z nową siłą do działania odezwała się moja druga kulinarna natura i nie odmówiłam sobie przyjemności przygotowania przetworów. Skorzystałam z sezonowych zbiorów i w ostatnich dniach przygotowałam konfitury wiśniowe. Nawet się nie spodziewałam jakie wyjdą z tego pyszności, konfitury te raczej nie dotrzymają zimy bo znikają w błyskawicznym tempie. Do przetworów z wiśni polecam dodać odrobinę cynamonu, nadaje on naprawdę niezwykłego aromatu oraz cukru trzcinowego, który również wpływa pozytywnie na odczucia smakowe.
Walory smakowe omówiłam, teraz odniosę się do estetyki słoiczków. Tutaj wsparłam się bardzo sprytnym i designerskim urządzeniem Leitz Icon, drukarką do etykiet. Wygląd jednak ma znaczenie, taka drukarka to modny, dobrze prezentujący się gadżet, a nie tylko praktyczne urządzenie. Zresztą dowodzą temu dwie prestiżowe nagrody jakie otrzymała Red Dot 2015 oraz IF Design Award 2015. Możliwości jakie posiada to małe urządzenie całkowicie przerosło moje oczekiwania. Oprogramowanie jest na tyle intuicyjne, że po zainstalowaniu w 10 min stworzyłam klasyczną serię naklejek na słoiczki, po czym w 5 min dokonałam wydruku, zmieniając przy tym czterokrotnie kartridże (kasety z taśmami). Otóż, kartridże dostępne są w szerokości od 12, aż do 88 mm i pozwalają na użycie różnego koloru i rodzaju taśm co ułatwia oraz urozmaica tworzenie etykiet.
Tak, tak dokładnie 5 min, drukarka Icon Leitz to urządzenie, które drukuje 200 etykiet na minutę, a wymiana kartridża dzięki systemowi zatrzaskowemu z automatycznym pobieraniem taśmy zajmowała mi jakieś 20 sekund. Jednym przyciskiem otwieramy wieczko drukarki wyjmujemy kartridż i wkładamy nowy, po czym zamykamy i ponownie możemy naciskać przycisk "print". Dzięki temu, że drukarka jest niewielkich rozmiarów oraz posiada możliwość zastosowania dodatkowego akumulatora może działać aż do 12 godzin bez zasilania. Etykiety możemy drukować w dowolnie wybranym przez nas miejscu bez ograniczeń, jeśli chodzi o przetwory to w kuchni, spiżarni czy nawet ogrodzie. Wybieramy tylko aplikację dostosowaną do naszego urządzenia (komputera, tabletu czy nawet TELEFONU) i działamy w programie, który zapewnia nam tyle możliwości.
Jeśli macie ochotę ozdobić również nakrętki to potrzebne będą Wam do tego rzeczy, które zawsze znajdują się w domu: sznurek, nożyczki, papier i ołówek. Aby słoiczek z konfiturą wiśniową wyglądał tak samo jak na zdjęciu poniżej, wystarczy odrysować na wybranym przez Was papierze (u mnie wersja najprostsza, biały papier śniadaniowy) koło o średnicy większej niż wieczko słoika. Wycinamy, przykładamy na nakrętkę i zawiązujemy wokoło sznureczkiem, gotowe. Naklejamy tematyczne etykiety i tak przygotowane słoiczki to smaczny i oryginalny pomysł na prezent.


Kasia z Conchita home opisywała już kilka świetnych zastosowań Leitz Icon w przestrzeni domowej. Wspomniała przy tym, że jest to jedyne na rynku tego typu urządzenia do błyskawicznego wydruku etykiet z tak zaawansowanym i jednocześnie intuicyjnym oprogramowaniem. Sam dobór czcionek jest obszerny, wklejać możemy również dowolną grafikę czy nawet zdjęcia, które pozwalają nam na całkowitą personalizację naszych etykiet. Jedynym drobnym minusem tego małego urządzenia, jest wydruk tylko w wersji czarno-białej, ale i na to producent znalazł rozwiązanie, m.in. kasety z kolorowymi taśmami, a nawet plastikowymi, odpornymi na wodę i promieniowanie UV. Podsumowując, mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że w tej drukarce drzemie duży potencjał, jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. U mnie w głowie rodzą się już kolejne pomysły jak można wykorzystać to małe, sprytne urządzenie w domowym zaciszu, spodziewajcie się niedługo kolejnego wpisu w tym temacie. I uwaga, mam jeszcze jedną bardzo pozytywną wiadomość, kasety z taśmami są wykonane z masy papierowej z recyklingu i nadają się również do ponownego recyklingu. Wszystkie informacje na temat drukarki, kaset z taśmami oraz oprogramowania znajdują się na stronie Leitz.

You Might Also Like

8 komentarze