design

LEITZ ICON - design w szkolnej ławce

wtorek, września 01, 2015

Pierwszy września -> czas do szkoły. Dla najmłodszych oraz ich rodziców mam pomysł na umilenie pierwszych chwil w szkolnej ławce, a nawet całego roku szkolnego. I to w prawdziwie kreatywnej formie, pamiętacie małe sprytne urządzenie - drukarkę Leitz Icon, o której pisałam pod kątem domowych przetworów. "O designie mówi się zwłaszcza wówczas, gdy projekt łączy w sobie funkcjonalność, estetykę i nowatorstwo" - Lidia Wiśniakowska, PWN. Wszystkie te trzy cechy w pełni spełnia Leitz Icon, co więcej drukarka została doceniona przez profesjonalistów i zdobyła dwie prestiżowe nagrody -> Red Dot 2015 oraz IF Design Award 2015 - designerski gadżet. Z nim możemy zaczynać kreatywną zabawę, która pobudza i niewątpliwie rozwija wyobraźnie dzieci, a dodatkowo zachęca je do porządkowania przestrzeni do nauki.
Prawdziwą frajdą dla dzieci jest możliwość projektowania i drukowania naklejek bezpośrednio z telefonów czy tabletów. Dodatkowo bezprzewodowo (WIFI) w dowolnym miejscu nawet podczas zabawy przed domem. Wydrukować możemy zdjęcia zrobione telefonem oraz każdą grafikę, na przykład plan lekcji od My Pink Plum czy kalendarz na wrzesień od The Natural Minimalism. Naklejki możemy nalepić w dowolnie wybranym miejscu, a nawet bezpośrednio na tablicę korkową, wygląda to bardzo estetycznie.
Wydruk możliwy jest na kilku rodzajach taśm, jeśli chodzi o rozmiar i rodzaj papieru. W tym dostępne są taśmy kolorowe i jednocześnie plastikowe między innymi odporne na ścieranie. Zabawa jest tym większa przy tylu możliwościach i z pewnością ma wpływ na urozmaicenie czasu podczas nauki.

You Might Also Like

7 komentarze