ABC − przewodnik po rodzajach mebli

Meble to niezwykle ważny element wystroju każdego domu. I nie ma takie rodziny, która by nie chciała mieć w domu tego, co polskie Meble krajowych producentów nie odbiegają nawet na cal od wymogów stawianych wyrobom światowej klasy. W katalogach producentów i dostawców można znaleźć przekrój wygody i funkcjonalności.
Oto mała lista najczęściej oferowanych rodzajów umeblowania do wszystkich rodzajów pomieszczeń w każdym domu.

1. Narożniki − niezwykle wygodne wyposażenie każdego salonu. Wykonane w różnych stylach jak choćby ostatni krzyk mody, styl glamour. Przeróżne materiały obiciowe podkreślają niezastąpioność tego sprzętu.
2. Łóżka − nie ma domu i właściwej rodzinnej atmosfery bez wygodnego łózka. Może być małżeńskie lub dla singla. Dziecięce lub dla dorastającego młodego człowieka. Ładnie zaścielone i wygodne przyciąga swym wyglądem i zaprasza do odpoczynku.
3. Toaletki − panie przy tym meblu czuja się jak ryba w wodzie. Toaletka w sypialni to pierwsze miejsce po toalecie, gdzie bywa pani domu tuż po przebudzeniu.
4. Szafy − w nich pomieszcza się wszystkie nasze ubrania i buty. A zwykle jest tego sporo. Dobra garderoba bez szafy będzie tylko zwykłym wieszakiem na ubrania.
5. Komoda − znacznych rozmiarów i zdobiona gustownie może w pojedynkę zapewnić właściwy klimat i wystrój dla każdego pomieszczenie.
6. Fotele − pokój gościnny bez wygodnego salonu wygląda ubogo. Przyjemne chwile przed telewizorem wspomina się dzięki wygodnemu fotelowi.
7. Biurka − zwykle kupowane dla dzieci. Jednak bez nich domowe gabinety do pracy nie byłyby gabinetami, a zwykłymi pokojami z dużą ilością książek.
8. Półki − da się powiesić wszędzie. Dzięki prostej konstrukcji dopasowują się do każdej aranżacji.
9. Materace − jakie łózko może się obejść bez wygodnego materaca. Nie może być ani zbyt miękki, ani za twardy. Tak w sam raz. Wtedy sen przyjdzie szybki i będziemy wstawać wypoczęci.
10. Krzesła − razem ze stołem tworzą aneksy jadalne lub miejsca, gdzie przyjmowani są goście. Wykonane z drewna lub metalu. A ostatnie dziesięciolecia przyniosły panowanie plastiku na wielu frontach. Między innymi na froncie meblowym.
11. Meblościanki − to meble kompaktowe. Zasłaniają dużą połać ściany. Wtedy nie ma potrzeby aranżowania pustych przestrzeni pomiędzy pojedynczymi sprzętami.
12. Regały − wygodne rozwiązanie do zastosowania od zaraz w biblioteczce. Domowy księgozbiór będzie bezpieczny na półkach pomiędzy innymi meblami.
13. Kanapa − sofa dla wygody domowników powinna być miękka i zapraszająca do odpoczynków.
14. Szafki RTV − dla sprzętu domowego umilającego chwile wolne to dobry mebel i oprawa stylistyczna.
15. Stoły − plus krzesła i spora część wyposażenia domowego z głowy.
16. Lustra − wszystkie kobiety kochają swoje lustra, choć czas chciałyby, aby nie pokazywały wszystkiego.
17. Pufa − jako dodatek do foteli o kanapy narożnej stanowi świetne uzupełnienie.
18. Witryny − za szkłem różne domowe precjoza wyglądają jak na jubilerskiej wystawie.
19. Szafki nocne − funkcjonalne uzupełnienie pokoju sypialnego. Bez nich nie byłoby gdzie położyć książki, kiedy oczy zaczynają się kleić od snu.
20. Wieszaki − bez niego na przedpokoju byłoby pusto, a wszystkie odzienia gości trzeba by upychać w przepełnionych szafach.
21. Łóżka pojedyncze − do małych pomieszczeń solowe łóżka są najlepsze.
22. Szafki − urozmaicony asortyment o wielorakim zastosowaniu.
23. Skórzane mele − wysokiej klasy wyroby do reprezentacyjnych salonów.
24. Ławki − uzupełnienie wygodnych zestawów wypoczynkowych. na rodzinne popołudnia i zimowe wieczory. Do kawy i deserów, a także do przyjęcia gości.
25. Zestawy mebli − do wielu pomieszczeń. Z zamysłem, który szczególnie poleca je do konkretnego zastosowania.
26. Zestawy kuchenne kuchnie w budownictwie blokowym bywają wymagającymi pomieszczeniami. Tak więc meble kuchenne muzą być elastyczne i mieć możliwość dopasowania się do większości sytuacji.
27. Szafki na obuwie − korytarze, hole i tradycyjne przedpokoje bez szafki na buty będą uboższe o ten ważny składnik do pielęgnowania właściwych przyzwyczajeń domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here