Jak oszczędzać

W dzisiejszych czasach główne założenie wielu osób to możliwość oszczędzania. Bardzo dużo osób stara się oszczędzać praktycznie na każdym możliwym sposobie i nie jest to nic dziwnego, ponieważ bardzo często to właśnie pieniądze są głównym wyznacznikiem co w życiu wolno, a co nie. Oczywiście nie warto stawiać tylko na pieniądze i na nic innego, ponieważ pieniądze są i odchodzą. Jednak warto o nich pamiętać i mieć do nich należyty szacunek. Jest to głównie spowodowane tym, że wiele osób nie za bardzo docenia ich wartość i jeśli je mają to wydają je gdzie popadnie, a gdy ich zabraknie to nie potrafią sobie poradzić z ich brakiem i popadają w długi. Jest to bardzo częsty element życia każdej osoby, a najwięcej na ten temat mają do powiedzenia osoby, które kiedyś miały bardzo dużo pieniądze ale niestety wydały je na zbędne rzeczy, a teraz muszą żyć jak standardowa osoba, czyli chodzić na 160h do pracy i dostawać miesięczną pensje, za którą mogą żyć od 1 do 1 przyszłego miesiąca. Jest nawet przypadek w Polsce pary starszych osób, które wygrały w znanej polskiej kumulacji, a następnie w 2 lata wydały wszystkie pieniądze jakie dostały z okazji wygranej. Po wydaniu pieniędzy ponownie zagrali i ponownie wygrali. Jest to naprawdę nieprawdopodobne ale tak było. Jednak życie ich niczego nie nauczyło i ponownie po wygranej pieniądze zostały wydane na zbędne rzeczy i nic im z nich nie zostało. Jest to dość przykre jednak pokazuje to jakie jest podejście do pieniądze w obecnych czasach i jak czasami zła świadomość dotycząca środka płatniczego może wpływać na decyzje ludzi.

Jak oszczędzać pieniądze?
Bardzo dużo osób chciałoby oszczędzać jednak mówią, że nie mają jak. Wydają naprawdę minimum, które powinni i nie zarabiają tyle żeby odłożyć sobie chociaż na wakacje raz do roku. Jednak jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach jest to kłamstwo, które można bardzo prosto sprowadzić na ziemie. Bardzo dużo osób żyje tak, że wydają minimum, a i tak są w stanie odłożyć sobie na wakacje w egzotycznych krajach, bardzo dużo osób zastanawia się jak te osoby potrafią to zrobić i dlaczego tak się dzieje, że niektórzy potrafią odłożyć naprawdę fajne sumy pieniędzy, a inni cały czas muszą walczyć od pierwszego do pierwszego. Poniżej zostaną przedstawione propozycje, jak odłożyć pieniądze i nawet jeśli suma wydaje się mała to jeśli jest to 10 zł za jedną rzecz miesięcznie to po roku jest to 120 zł za jedną rzecz, a wakacje w egzotycznych krajach to zazwyczaj wydatek około 1500-2000 zł, więc jak widać wcale nie jest już tak daleko do wymarzonego celu jakim są wakacje.

Dom energooszczędny
Jest to świetny sposób dla osób, które mają możliwość zainwestowania jakiejś części swojej pieniędzy. Jeśli ktoś raz zainwestuje w ten rodzaj to prawdopodobnie za rok pieniądze już się jemu zwrócą i będzie mógł je odkładać na inny cel. Jest to świetny sposób dla osób, które nie widzą za bardzo gdzie mogą odkładać, a po drobnej zmianie w swoim domu będą one mogły odkładać i nawet nie będzie wymagało to od nich dużego wysiłku.

Oszczędzanie na jedzeniu
Zawsze powtarza się, że na jedzeniu nie warto oszczędzać, ponieważ jest to potrzebne do życia i naprawdę ale warto jeść porządne rzeczy. Jednak często porządne rzeczy i cena to to samo. Dlatego tak dużo osób je obiady albo kolacje w miejscach, gdzie za hamburgera trzeba zapłacić 6 zł, a jest on bardzo mały i jednym nie da rady się najeść. Prosty przykład to standardowy jadłospis osoby, która sama przygotowuje posiłki i oczywiście trzeba na to znaleźć czas i chęci, jednak jeśli obliczy się ile można zaoszczędzić na prostych zmianach żywieniowych to po paru latach jeśli ktoś będzie tak ciągle jadł, to nawet nie będzie zauważał tych zmian, a pieniądze same będą się odkładały na konto oszczędnościowe, a następnie zostaną wydane na coś fajnego i porządnego. Może na dobre jedzenie w innym kraju, gdzie jeszcze nikt ze znajomych nie był i nie może pojechać, bo zarabia za mało i wydaje na zbędne jedzenie ze znajomymi, czasami warto przekalkulować sobie przyjemność na pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here