Jak urządzić małą kuchnię w bloku

Mała kuchnia w bloku – warto postawić na jasne, funkcjonalne meble na wymiar

Małe, ciasne kuchnie w bloku sprawiają amatorom, czyli ich zwyczajnym właścicielom wiele kłopotów aranżacyjnych. Architekci wnętrz radzą, aby w takim przypadku ciasnego i niezbyt funkcjonalnego wnętrza postawić na proste, jasne modele mebli. Jasny kolor i prostota mają tę pożyteczną właściwość, że powiększają optycznie wnętrze. Kuchenne meble na wymiar zaprojektować można tak, aby delikatne, drewniane drzwiczki z przeszkleniami i lekkie, minimalistyczne bryły mebli dobrze rozprowadzały światło dzienne w kuchni oraz ułatwiały utrzymanie w porządku drobnego wyposażenie kuchennego wraz z artykułami gospodarstwa domowego.

Meble na wymiar udźwigną każdy model konstrukcji pomieszczenia, od kuchni typu wąskie gardło, poprzez ich konstrukcję w kształcie litery L, na przygnębiających, ślepych kuchniach kończąc. Jeśli mamy do czynienia z wnętrzem kuchennym w kształcie kwadratu lub prostokąta, warto zamówić zestaw meblowy w formie litery L, przy czym zasada bezpieczeństwa przebywania i domowej pracy w kuchni jest taka, że pomiędzy ścianą i meblami zachować powinniśmy bezpieczną odległość co najmniej 120 centymetrów.

Projektanci i wykonawcy kuchennych mebli na wymiar podpowiedzą nam zresztą szereg innych, praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań, aranżując nawet kuchnie mniejsze niż niż 4m², w których obecnie z powodzeniem montuje się szafki i szafeczki z przesuwanymi drzwiczkami albo pionowe modele żaluzji meblowych. Każde z tych rozwiązań ustala się indywidualnie, biorąc pod uwagę charakter wnętrza i gust właściciela, a także jego budżet.

Meble kuchenne na wymiar – http://artederadi.com/.

Meble na wymiar w małej kuchni – szansa na systemy półek wysuwanych i obrotowych

Projektując meble na wymiar do kuchni możemy zastosować wiele rozwiązań szytych na miarę naszego wnętrza, potrzeb domowników i zasobów finansowych, bowiem cennik mebli na wymiar jest zróżnicowany i dostępny inwestorom na wiele sposobów. Absolutnym hitem w blokach mieszkalnych są obecnie szafki kuchenne z systemami półek wysuwanych i obrotowych. Wnęki kuchenne i inne nieregularności architektoniczne wypełnia się półkami typu cargo, nadając im charakter domowej spiżarni na przetwory i warzywa.

Niektórzy inwestorzy lubią w takich zakamarkach montować unikalne estetycznie półki na wino, a każdy z tych pomysłów uwzględni projektant i wykonawca mebli na wymiar. W małej kuchni w bloku, nawet tym z wielkiej płyty doskonale sprawdzają się również wszelkie wysuwane blaty, używane w razie potrzeby jako stoliki kuchenne, a nawet miejsce do pracy w domowym biurze, które – zwłaszcza zimą – chętnie przenoszone jest do kuchni.

Mała kuchnia wymaga indywidualnych podejść aranżacyjnych

Nawet w małej kuchni w bloku da się z powodzeniem wykreować mini jadalnię. Rozwiązanie to zamówić można jako ruchomy blat przytwierdzony do ściany, który może służyć również jako miejsce do pracy nad posiłkami. Istnieje także unikalna możliwość zamówienia składanych krzeseł, po złożeniu wkładanych do szafki, a nawet podwieszanych pod sufitem na dekoracyjnych hakach nadających wnętrzu interesujący, dizajnerki styl.

Zamawiając meble na wymiar można także zaproponować projektantowi i wykonawcy całkowitą rezygnację ze stołu kuchennego i zastąpienie go drewnianym barkiem z marmurowym lub kamiennym blatem z szeregiem szufladek, szafek i innych pojemników na kuchenne akcesoria. Kuchnie z oknem można również wykorzystać aranżacyjnie wykorzystując nawet powierzchnię parapetu do przechowywania różnorodnych przedmiotów. Wystarczy obudować parapet drewnianym blatem, by stał się on dodatkową powierzchnią użytkową, na przykład półeczką na przyprawy, zioła lub domowy ogródek w doniczkach. Mała kuchnia to królestwo wyobraźni inwestora i projektanta wnętrz oraz wykonawcy mebli na wymiar i możną ją uszyć na miarę marzeń o domowej atmosferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here