jak zaaranżować sypialnię?

Styl skandynawski cieszy się ogromną popularnością w obecnych czasach. Gwarantuje pomieszczeniom przytulność i przestronność. Może być zastosowany we wszystkich wnętrzach, lub tylko w jednym z nich, na przykład w sypialni. Wtedy charakteryzuje się ona minimalizmem i jest zdominowana przez modelującą przestrzeń biel. Co jeszcze warto wiedzieć podczas urządzania sypialni w tym stylu?

Czym charakteryzuje się sypialnia w stylu skandynawskim?

Aby nasza sypialnia była zgodna ze stylem skandynawskim musi być zgodna z jego zasadami. Nie może w niej zabraknąć ani naturalnych materiałów, ani wszechobecnej bieli. Ma to być miejsce służące do odpoczynku i relaksu. Ogromną zaletą urządzenia sypialni w tym stylu jest to, że poprzez zastosowanie praktycznych mebli, unikniemy trzymania na wierzchu zbędnych bibelotów, w naszej sypialni będzie panował ład i porządek.

Meble skandynawskie charakteryzują się prostą, ale funkcjonalną formą. Zazwyczaj są dostępne w białym kolorze, pozbawione różnych detali. Aby nasza sypialnia nie była przytłoczona, powinniśmy zdecydować się na jak najmniejszą ilość mebli w jej wnętrzu. Praktyczność to podstawa.

Wiele osób odbiera styl skandynawski jako surowy i chłodny, aby to zmienić tak na dobrą sprawę, należy dobrać do pomieszczenia kilka przytulnych dodatków. Na przykład puszystych poduszek, czy grubo tkanego koca. Najlepiej w pastelowych kolorach.

Jakie kolory do sypialni?

Jeżeli sypialnia ma być naszą oazą spokoju, nie powinny nas rozpraszać zbyt pstrokate kolory. Jak już wiadomo w stylu skandynawskim króluje biel, jednak aby nie było zbyt nudno warto do niej dodać inne kolory, ważne żeby były pastelowe. Na przykład błękit, lekka zieleń lub beż, oczywiście w jasnych tonacjach. Dzięki zastosowaniu takich barw, w skuteczny sposób jesteśmy w stanie dobrze rozproszyć naturalne światło dzienne. W sypialni skandynawskiej powinny się znajdować tylko takie kolory, które są w stanie optycznie powiększyć nasze wnętrze i nadać mu świeżości.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/sypialnia-w-stylu-skandynawskim-przytulna-i-nowoczesna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here