Jakie śruby można kupić

Coraz większa rywalizacja powoduje, że Klienci mogą zdecydować się na różnego rodzaju elementy złączne. Jakie wyróżniamy rodzaje śrub? Gdzie elementy z tej grupy mogą być zastosowane? Dzisiaj bliżej przyjrzymy się śrubom imbusowym. Zapraszamy zatem do artykułu.

Najważniejsze rodzaje śrub

Interesuje Was taka właśnie sprawa? Do wyboru są między innymi śruby z łbem sześciokątnym. Tutaj opcji nie brakuje. Bardzo popularne są akcesoria sześciokątne z pełnym gwintem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na elementy z niepełnym gwintem. Często wybierane są śruby drobnozwojne z pełnym lub niepełnym gwintem. W tej grupie znajdują się także śruby pasowane, śruby z kołnierzem, śruby do konstrukcji stalowych itp.

Drugą kategorię stanowią elementy złączne z gniazdem sześciokątnym. Jacy – kolokwialnie pisząc – przedstawiciele znajdują się w tym gronie? To na przykład śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym, akcesoria z łbem kulistym, elementy imbusowe z obniżonym łbem itp. W tej grupie także można znaleźć śruby pasowane – oczywiście z gniazdem sześciokątnym.

Bardzo często wybierane są akcesoria imbusowe (DIN 912/ISO 4762/PN 82302). Co warto wiedzieć w tym temacie? Śruby imbusowe mają metryczny albo drobnozwojny rodzaj gwintu. Wyróżniamy tutaj 3 różne klasy wytrzymałości (8.8, 10.9, 12.9). Elementy złączne imbusowe powstają z rozmaitych komponentów. W tym gronie jest między innymi stal węglowa, stal kwasoodporna A4, stal nierdzewna, a nawet poliamid itp. W jaki sposób fachowcy zapewniają, że elementy tego typu będą odporne na korozję? Stosują między innymi takie dodatki, jak ocynk galwaniczny żółty, ocynk płatkowy. Czasami wykorzystują także technikę zwaną oksydowaniem.

Śruby imbusowe są bardzo często wykorzystywane. Między innymi uwzględniając różnego rodzaju mocowania. Bez żadnego problemu można je wykorzystać do budowy maszyn technicznych lub przemysłowych. Specjaliści z rozmaitych branż doceniają, że akcesoria tego typu są też relatywnie łatwe w trakcie montażu oraz demontażu – w otworach.

Śruby na specjalne zamówienie

Wiecie już, że wyróżniamy śruby z łbem lub gniazdem sześciokątnym. Jest także trzecia, odrębna kategoria. Tam znajdują się między innymi akcesoria oczkowe, kciukowe, motylkowe, dwustronne itp. Cały czas nie znaleźliście jednak niczego odpowiedniego? W takim razie warto zgłosić się do firmy STALMUT. Specjaliści z tego podmiotu realizują bowiem na zamówienie elementy złączne na bazie oczekiwań Klientów. Warto dokładnie określić zatem swoje preferencje oraz przedstawić dokumentację. Chodzi nam o opisy, rysunki, wytyczne typowo techniczne itp.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami Stalmut (https://stalmut.pl/oferta/sruby/)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here