Meble do przedpokoju - jakie wybrać?

Umeblowanie przedpokoju to jeden z bardziej istotnych elementów mieszkania, który decyduje o poczuciu komfortu w całym lokalu i wrażeniu, jakie mogą odnieść goście odwiedzający dane miejsce. W końcu to przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzi się po przekroczeniu progu mieszkania, przed przemieszczeniem się do pokoju czy kuchni. Jakie meble do przedpokoju będą najlepsze?

To właśnie od przedpokoju wymaga się niemal idealnego porządku i nienagannego wyglądu. Często mówi się, że właśnie to pomieszczenie jest wizytówką domu i ma ogromny wpływ na pierwsze wrażenie, jakie dom odgrywa na gościach. W związku z tym styl urządzenia przedpokoju powinien zachwycać i być przedsmakiem tego, co znajduje się w poszczególnych pomieszczeniach w domu. Oprócz nienagannego wyglądu, przedpokój powinien być również praktyczny i urządzony w odpowiedzi na potrzeby lokatorów.

Jak urządzić przedpokój? W wielu czasopismach oraz na stronach poświęconych urządzeniu mieszkania można znaleźć wiele porad dotyczących funkcjonalnego wyposażenia lokum. Zanim jednak do końca zatopimy się w lekturze oryginalnych rozwiązań, warto mierzyć siły na zamiary, czyli w pierwszej kolejności uświadomić sobie, jaką powierzchnią w przedpokoju dysponujemy. Umożliwi nam to zaprojektowanie praktycznego i estetycznego wnętrza. Jeśli mieszkanie jest niewielkie, bardzo często przedpokój ma w zamyśle właścicieli spełniać funkcję pomieszczenia – magazynu. W takiej sytuacji warto zadbać o to, by przedpokój został wyposażony w wiele schowków i półek, które ułatwią porządkowanie i magazynowanie dobytku. Jeśli jednak oprócz przedpokoju są inne miejsca do przechowywania niezbędnych rzeczy, wówczas to pomieszczenie pełni funkcję eleganckiej przestrzeni. Zdarza się, że to właśnie przedpokój tworzy klimat całego mieszkania, wyznaczając dekoratorski kierunek, zgodnie z którym zostały zaprojektowane pozostałe pomieszczenia. W takim przypadku nie musimy zapełniać przedpokoju wieloma szafami i schowkami – wystarczy, jeśli meble zostaną ograniczone do niewielkiej szafki albo szykownego i eleganckiego siedziska, który posłuży za miejsce spoczynku podczas zakładania butów.

Urządzenie przedpokoju zazwyczaj odpowiada na praktyczne potrzeby użytkowników oraz ukryte oczekiwania. Jeśli chcemy, aby przedpokój pomieścił wiele niezbędnych rzeczy, warto zastanowić się nad popularnymi w ostatnich czasach szafami wnękowymi. Zapewniają one odpowiednią ilość schowków, a przy tym wykorzystują wolną przestrzeń na korytarzu. Warto pamiętać, aby przedpokój nie zapełnił się dużą ilością szafek, ponieważ może wtedy sprawiać wrażenie przytłoczonego i chaotycznego. Szafek i półek nie powinno być dużo również z tego powodu, że może być wówczas utrudnione założenie wierzchniego okrycia, w tym kurtki czy butów. Warto zadbać o obecność szafki na buty i dużego lustra, aby móc swobodnie przejrzeć się przed wyjściem z mieszkania. Jeśli pozwoli na to wolna przestrzeń, przyda się także siedzisko wpierające podczas ubierania butów. Lustro w przedpokoju będzie również pełniło dodatkową funkcję – sprawi, że przestrzeń wyda się optycznie powiększona.

Planując urządzenie przedpokoju, warto również pamiętać o doborze szafy lub wieszaka na którym zawiesimy wierzchnie okrycia. To, na co się ostatecznie zdecydujemy, będzie w dużej mierze zależało od wolnego metrażu przestrzeni. W niewielkim przedpokoju sprawdzą się ścienne wieszaki. Warto zdecydować się na wieszak z dodatkową półką. Przyda się do położenia na niej szalika, czapki czy rękawiczek. Należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego będą wykonane wieszaki. Te, które umieścimy w przedpokoju, powinny być zrobione z solidnego materiału, które nie złamią się ani nie odkształcą pod wpływem ciężaru okryć. Dzięki temu posłużą mieszkańcom przez wiele lat. Doskonałym materiałem będzie bukowe drewno lub metal.

Kiedy dysponujemy większą przestrzenią, można zdecydować się na nabycie stojącego wieszaka. Sprawdzą się zarówno te wykonane z drewna, jak i metalu. Warto zwrócić uwagę, czy stojący wieszak jest wyposażony w część na parasole – przyda się ona szczególnie podczas deszczowej pogody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here