Tanie domy drewniane!

Już jako dzieci, bawiliśmy się różnymi zabawkami. Chłopcy bawili się samochodami, robotami oraz czołgami, dziewczynki natomiast bawimy się lalkami oraz domami dla nich specjalnie zrobionymi. Dzieciństwo to podobno, najlepszy okres naszego życia, ponieważ nie mamy żadnej odpowiedzialności a jedne rzeczy, jakie mamy do roboty to jedzenie oraz zabawa. Kolejnym bardzo przyjemnym okresem w życiu są studia, ponieważ tak jak w przypadku dzieciństwa, jesteśmy jeszcze pod opieką rodziców, czyli nie mamy, tak wielkiej odpowiedzialności na głowie tylko mały jej fragment. Mówi się, że studia są schodami, na których końcu czeka nas prawdziwe życie, jest to bardzo trafna metafora, ponieważ po ukończeniu studiów zaczyna się nasze prawdziwe życie, w którym będziemy musieli pracować sami na siebie. Po ukończeniu studiów każdy z nas pragnie założyć rodzinę, wybudować dom bądź kupić mieszkanie, czyli słowem osiągnąć pełnię szczęścia. Budowa domu to bardzo wielkie przedsięwzięcie, ponieważ jest to bardzo duży koszt zwłaszcza dla młodych osób, które nie posiadają jeszcze zbyt wiele, a dopiero zaczynają swoją przygodę z życiem.

Czy tanie domy drewniane są rozwiązaniem w tym przypadku?

Mój wujek zwykł mawiać, że z każdej sytuacji musi być jakieś rozwiązanie, czasem jest ona lepszy czasem gorsze, ale zawsze istnieje. Tak samo w tym przypadku, również istnieje rozwiązanie Polega ono na budowie ten jego drewnianego domu najczęściej parterowego. Dostępnych surowców na rynku, z których możemy wybudować własny dom, najtańsze są pustaki, jednak nie jest to zbyt dobry materiał dla naszego zdrowia, drugim materiałem jest drewno. Drewno używane do budowy domów jest specjalny przygotowywane oraz ma wspaniałe właściwości, które mają bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm.

Tanie domy drewniane, czyli jak przygotować się do budowy?

Pierwszą rzeczą, jaką musimy uczynić, jest kupna odpowiedniej działki, ceny działek zależą od ich wielkości oraz od miejsca, w którym się znajdują najwyższe ceny działek budowlanych, na polskim rynku możemy znaleźć w centrach wielkich miast: Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Łódź, Kraków, Lubin, Szczecin oraz Białystok, oraz w pobliżu obszarów atrakcyjnych turystycznie: Mazury, Bieszczady, tereny górskie, tereny uzdrowiskowe oraz tereny nadmorskie. W wyżej wymienionych lokalizacjach ceny działek budowlanych będą najwyższe w kraju i będą one sięgały nawet do 1000000 zł za działkę o powierzchni 35 arów. Jeżeli dysponujemy dużo mniejszym budżetem, możemy kupić działkę na przykład na wsi, która graniczy z wielkim miastem, dzięki temu zabiegowi zaoszczędzimy wiele pieniędzy, które możemy przeznaczyć na wymarzony wystrój naszego domu.

Tanie domy drewniane, gdzie znaleźć projekt domu?

Pierwszym miejscem, jakie powinniśmy odwiedzić podczas poszukiwania projektu na nasz drewniany dom, jest internet. Bardzo wiele biur projektancki oferuję przeróżnego rodzaju projekty domów wraz z kosztorysem. Jeżeli nie znajdziemy nic odpowiedniego, powinniśmy się udać na targi nieruchomości, które odbywają się każdego miesiąca w największych miastach w województwach, dla przykładu dla województwa dolnośląskiego będzie to Wrocław. Na targach nieruchomości może tam nie znaleźli nie tylko oferty biur deweloperskich, ale również gotowe domy, jak i bloki, które czekają tylko, aż ktoś je kupi.

Tanie domy drewniane, cena projektu?

Jeśli już znajdziemy odpowiedni projekt domu drewnianego, musimy liczyć się z dość wysoką kwotę, czyli około 5000 zł. Cena ta zależna jest od powierzchni domu, jaki chcemy wybudować. Jeżeli jednak nie uda nam się znaleźć żadnego odpowiedniego projektu domu, zostaje nam tylko zlecenie wykonania indywidualnego projektu naszego domu, jednak w tym przypadku znacząco wzrasta koszt związany z projektem. Indywidualny projekt domu będzie kosztował nas około 14000 zł. Cena jest wysoka, jednak będziemy mieli, dom taki jaki chcieliśmy, a nie taki jaki ktoś zaprojektował.

Podsumowując, tam tanie domy drewniane to bardzo dobra alternatywa dla ich ceglanych braci. Naturalne drewno wpływa dużo korzystniej na nasze zdrowie niż wszystkie inne sztuczne materiały, z których może być wybudowany dom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here