łazienka

Łazienka to niewątpliwe jedno z tych miejsc, przed którymi stawiamy wyjątkowo duże oczekiwania. Pomieszczenie teoretycznie o charakterze czysto użytkowym, w praktyce musi zapewniać domownikom kameralną atmosferę i pełnię intymności. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że optymalne urządzenie łazienki w bezpośredni sposób wpływa na nasz nastrój i podnosi poczucie komfortu. Na co warto zwrócić uwagę?

Warto docenić rolę łazienki

Łazienka — to tu zaczynamy i kończymy każdy dzień, tu też szukamy odprężenia w długich, relaksujących kąpielach lub regenerujemy siły, wykorzystując ożywcze moce natrysku. Pełna satysfakcja korzystania z łazienki jest jednak możliwa do osiągnięcia jedynie wtedy, kiedy pomieszczenie to będzie spełniać wszystkie potrzeby mieszkańców. Przyjrzyjmy się tym najważniejszym.

Przestrzeń do przechowywania

Na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że w łazience nie gromadzimy zbyt wielu przedmiotów. Szczoteczki do zębów, pasta, trochę kosmetyków — nic wielkiego, zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i o ilość. W rzeczywistości jednak akcesoria łazienkowe potrafią zająć dowolnie dużą przestrzeń, dlatego tak ważne jest właściwe zorganizowanie ich przechowywania. Dobrym rozwiązaniem do małych łazienek będą duże, ale za to płytkie szafki z lustrzanymi frontami. Nie tracimy cennego miejsca, a oprócz zyskania walorów użytkowych optycznie powiększamy przestrzeń.

Oświetlenie

W pomieszczeniach użytkowych powinien panować odpowiedni stopień jasności. Warto rozważyć instalację co najmniej dwóch źródeł światła. Główne, czyli sufitowe, zrealizuje niezbędne funkcje oświetlenia głównego, a dodatkowe kinkiety umieszczone przy lustrze ułatwią zabiegi higieniczne i pomogą stworzyć miłą, przytulną atmosferę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by światło elektryczne uzupełnić romantycznym blaskiem świec!

Odpowiednia temperatura

Trudno wyobrazić sobie relaksująca kąpiel, czy choćby wieczorne zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzane w pomieszczeniu wychłodzonym i niezapewniającym komfortu termicznego. Grzejniki łazienkowe to wyposażenie podstawowe i ciąży na nich niezwykle odpowiedzialne zadanie — nie będzie przecież przesadą stwierdzenie, że utrzymując odpowiednią temperaturę, stoją one na straży naszego komfortu i zdrowia. Nie zapominajmy też, że łazienka to pomieszczenie, w którym panuje podwyższony poziom wilgotności. Współpraca wydajnego ogrzewania ze sprawnym systemem wentylacyjnym to gwarancja suchych ścian. 

Styl

Funkcjonalność jest ważna, nie zapominajmy jednak o względach estetycznych. O ile zadbanie o odpowiedni poziom wystroju wydaje się łatwe w przypadku doboru szafek, luster, czy też lamp, to pewien niepokój może wywoływać potrzeba znalezienia ładnych i praktycznych grzejników łazienkowych. Niepotrzebnie! Wystarczy spojrzeć na ofertę firmy Dudik, by przekonać się, w jak udany sposób grzejniki łazienkowe łączą cechy praktyczne z dekoracyjnymi. Znajdziemy tu zarówno modele o prostych, klasycznych kształtach, jak i prawdziwe popisy kunsztu wzorniczego, które wyglądem przypominają dzieła sztuki współczesnej. Korzystając z tak profesjonalnego wsparcia, błyskawicznie zaaranżujemy spektakularny wystrój łazienki — warto skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here