drewniany taras

Taras to nieodłączna część każdego domu z ogrodem. Nie tylko dodaje mu uroku i pozwala na połączenie wnętrz z otoczeniem, ale również sprawdza się podczas rodzinnych spotkań oraz wieczorków przy grillu, jako miejsce do ustawienia stołu czy tańczenia. Również dzieci chętnie z niego korzystają, bawiąc się tam między sobą czy z psem. Dlaczego jednak lepiej wybrać deski, zamiast tradycyjnych płytek?

Urok drewnianych elementów

Drewniane tarasy mają przede wszystkim niesamowity urok. Dodają domu niezwykłej estetyki i sprawiają wrażenie bardziej naturalnych niż ich odpowiedniki z ceramicznych płytek. Sprawdzą się szczególnie dobrze w tych wszystkich domach, które są ukierunkowane na ekologiczne życie blisko natury.

Co więcej, drewno dodaje tarasom prawdziwego ciepła. Deski są znacznie przyjemniejsze w dotyku niż płytki.

Prawdziwe drewno czy kompozyt?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje desek, stosowanych na tarasach. Jedne to deski naturalne, a drugie: kompozytowe. W pierwszych z nich nie nastąpiła żadna ingerencja i mają w 100% naturalne pochodzenie. Mogą być deskami z drewna rodzimego, rosnącego w naszym klimacie, lub z egzotycznego, które jest sprowadzone na przykład ze Wschodu. Charakterystyczne cechy tego drugiego sprawiają, że jest chętniej wykorzystywane na otwartych przestrzeniach – jest bowiem twardsze, mocniej nasycone żywicami i naturalnymi olejami, dzięki czemu lepiej może oprzeć się warunkom zewnętrznym.

Deski kompozytowe to z kolei specjalne połączenie drewna i tworzywa sztucznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłoga zachowuje całe piękno naturalnego drewna, a jednocześnie ma zwiększoną odporność dzięki sztucznym materiałom.

Pełna różnorodność tarasów drewnianych

Nie tylko rodzaj desek decyduje o tym, jak będzie ostatecznie wyglądał taras. Wiele zależy także od możliwości konstrukcyjnych. Firma IdeaGarden, specjalizująca się w tworzeniu tarasów drewnianych, oferuje kilka rozwiązań, takich jak układanie desek na wylewce betonowej, na gruncie lub „pływających”. Dzięki tak szerokiej gamie technologii może ona zbudować piękny, drewniany taras praktycznie wszędzie. Jeśli więc chciałbyś mieć go u siebie, nie zwlekaj, tylko skontaktuj się ze specjalistami, którzy po wstępnej ocenie przedstawią ci szczegółowe rozwiązania, dopasowane do specyfiki twojego domu.

Na koniec warto wspomnieć, iż istnieje możliwość wykonania tarasu w tzw. systemie Softline, który pozwala na niewidoczny montaż desek za pomocą specjalnych klipsów. W efekcie cała powierzchnia nabiera jeszcze bardziej spójnego i gładkiego wyglądu.

Ostatnim etapem budowy, niezależnie od wybranych rozwiązań, jest usunięcie zabrudzeń, powstałych w czasie pracy, a także impregnacja i olejowanie powierzchni. To one decydują o ostatecznym wyglądzie, a także o późniejszej trwałości tarasu.

Jeśli więc chcesz posiadać drewniane połączenie twojego wnętrza z ogrodem, powierz realizacje specjalistom. Jak widzisz, na pewno się nie przełączysz i otrzymasz produkt, który zachwyci całą twoją rodzinę i grono znajomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here