Jak zaaranżować kominki narożne

Kominki narożne cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Wielu z nich kupuje je, ponieważ idealnie wpasowują się w rozkład danego pomieszczenia.

Wymogi dotyczące aranżacji kominków narożnych

Aranżacja kominka narożnego wcale nie jest skomplikowana. Należy jednak mieć na uwadze pewne wymogi, które koniecznie trzeba spełnić. Należą do nich między innymi metrowe odstępy między kominkiem a pozostałymi meblami czy innymi gadżetami.

Zgodnie z przepisami jest możliwość postawienia kominka bez zezwolenia. Istotne jest tutaj jedynie to czy jest to wykonywane jako przyłączenie cieplne do już istniejącego układu kominkowego czy też będzie zgłoszone jako całkowicie nowe budowa kominka lub całej sieci. W tym drugim przypadku, z całą pewnością, potrzebne będzie zezwolenie. Natomiast jeżeli chodzi o wykonanie przyłącza cieplnego do już istniejącego układu kominkowego to takie działania należy tylko zgłosić do odpowiedniej jednostki.

Podstawowy materiał do kominków

Przyjęło się, że podstawowym materiałem wykorzystywanym do obudowy kominków jest kamień. W zależności od tego ile dana osoba ma środków finansowych najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście kamień naturalny. Do tej grupy zalicza się między innymi granit czy marmur. Zastosowanie tego materiału nadaje kominkowi bardzo solidny i trwały wygląd. Kominek wygląda po prostu na dużo droższy niż jest w rzeczywistości.

Zabezpieczenie ścian wokół kominka

Bardzo istotną rzeczą jest zabezpieczenie ścian wokół kominka. Najczęściej wykorzystuje się tutaj kamienie dekoracyjne lub też płytki cegłopodobne. Nie może to być jednak każdy rodzaj kamienia czy płytek. Istotne wydaje się, że powinny one być odporne na temperaturę wytwarzaną przez taki właśnie kominek. Muszą też mieć opcję ognioodporną. Produkty tego typu są więc zdecydowanie droższe aniżeli te zwykłe.

Zabezpieczenie okolic podłogi kominka wygląda podobnie. Nie zaleca się mieć przy nim zwykłych paneli podłogowych czy też parkietów. Są one łatwopalne w związku z czym istnieje spore zagrożenie, że może dojść do pożaru. Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest kładzenie w najbliższej okolicy kominka płytek. W razie wypadnięcia rozżarzonego kawała drewna nie ma możliwości, aby wypalona została dziura czy też doszło do pożaru.

Zakup i aranżacja kominka zawsze musi być przemyślana. Koszty, które wchodzą w skład zakupów związanych z kominkiem zawsze trzeba podwyższyć właśnie o te związane z zakupem wszystkich potrzebnych elementów do ochrony ścian i podłóg przed ewentualnym pożarem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here