Jakie ręczniki kuchenne wybrać

Ręcznik to jeden z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Ma on w niej szerokie zastosowanie – można korzystać z niego nie tylko w czasie sprzątania, ale także gotowania, nadaje się również do szybkiego osuszenia dłoni. Choć wybór ręczników do kuchni jest naprawdę spory, to jednak nie każdy prodykt będzie tym, na który należy zwrócić uwagę. Czym należy się zatem kierować, aby wybrać dobry i funkcjonalny ręcznik do kuchni?

Czym powinien charakteryzować się dobry ręcznik kuchenny?

Nie ma najmniejszych wątpliwości co to tego, że ręczniki w kuchni są absolutnie niezbędne. To jedne z tych tekstyliów, których nie powinno zabraknąć w każdym domu. Ścierki można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Dodatkowo może ona stanowić również praktyczną dekorację – jeżeli ma ciekawy design lub zostać na nich nadrukowany interesujący motyw, może stanowić podkreślenie stylu, w jakim zostało urządzone pomieszczenie.

Klasyczne ścierki czy ręczniki papierowe? Zdecydowanie to pierwsze rozwiązanie ma najwięcej zalet. Papierowe ręczniki są jednorazowego użytku, natomiast ścierki kuchenne po praniu można wykorzystywać wielokrotnie, a te dobrej jakości posłużą naprawdę przez bardzo długi czas. Ponadto są dostępne w różnych wzorach i kolorach, przez co będą stanowiły również dekorację pomieszczenia.

Dobre ręczniki kuchenne powinny być przede wszystkim chłonne. W kuchni osusza się nie tylko ręce, ale również sztućce czy naczynia. Ręcznik, który nie jest chłonny, będzie rozcierał na nich wodę, co będzie wyglądało nieestetycznie, tym bardziej że na ich powierzchni pozostawi drobne, nieestetyczne drobinki. Niezbyt chłonnym ręcznikiem nie da się również skutecznie wytrzeć blatów czy podłogi.

Poza chłonnością ważna jest też trwałość ręczników. Ze względu na to, że wykorzystywane są codzienne, muszą być wytrzymałe, a ich grubość odpowiednia – to ważne, by nie okazało się, że już po kilku dniach ulegną zniszczeni. Dobrej jakości ręcznik kuchenny wytrzyma częste pranie oraz styczność z trudnymi plamami po sosie czy kawie.

Jaki materiał na kuchenne ręczniki jest najlepszy?

Najlepszy materiał na ścierki do kuchni to naturalne tkaniny, które nie tylko dobrze chłoną wodę, ale również szybko wysychają, a przy tym są solidne i trwałe, wiec ich użytkowanie będzie możliwe przez długi czas. Najlepsze ręczniki kuchenne wykonane są z bawełny, lekkiej, cienkiej, ale bardzo dobrze wchłaniającej wodę. Alternatywą dla bawełny mogą być ręczniki kuchenne płócienne lub wykonane z mikrowłókien – te poza tym, że dobrze chłoną wodę, pomagają również usunąć kurz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here