Moskitiery okienne

Jeżeli irytują Cię wiecznie dostające się do Twojego domu owady i pyłki, możesz sobie z nimi z łatwością poradzić. Sposobów na to jest kilka.

Jednak, jeśli jednocześnie chcesz ochronić swój dom przed owadami oraz pyłkami czy innymi większymi zanieczyszczeniami mogącymi unosić się w powietrzu, wybierz moskitierę. Producenci oferują w tym zakresie kilka rozwiązań, które możesz idealnie dopasować do swoich potrzeb.

Dlaczego warto zamontować moskitiery w oknie?

Jak to zostało wspomniane, sposobów na to, aby ochronić dom przed owadami jest kilka. Wystarczy wymienić tutaj chociażby specjalne spraye czy urządzenia elektryczne. Niektórzy decydują się także na to, aby przy oknach stawiać rośliny, których zapachu nie lubią owady. Jednak do najskuteczniejszych metod zatrzymania owadów poza domem zalicza się moskitiery. Odpowiednio gęsta siatka pozwoli także na zatrzymanie większych pyłów czy liści opadłych z drzew, które zostały poderwane przez wiatr. Pamiętaj jednak o tym, że siatka nie może być zbyt gęsta, gdyż wówczas może być zablokowany swobodny przepływ powietrza. Może to też powodować przyciemnienie wnętrza. Z drugiej strony, gdy siatka będzie miała zbyt luźny splot, nie będzie spełniać swojego zadania.

Jaki rodzaj moskitier wybrać?

Producenci moskitier oferują kilka praktycznych rozwiązań pozwalających zatrzymać owady z dala od wnętrza domu. Najchętniej wybierane są tutaj rolety ramkowe oraz rolowane. Modele rolowane swoją konstrukcją przypominają roletę montowaną wewnątrz domu. Siatka w tym przypadku jest w aluminiowej kasecie. Dzięki czemu można ją zwijać i rozwijać w razie, gdy zajdzie taka potrzeba.

karnisze nowoczesne

W przypadku moskitier ramkowych siatka rozciągana jest na ramie wykonanej z aluminium. Metal może być malowany proszkowo. Kolor ramy może być zatem dopasowany to tego, w jakim kolorze wykonana jest stolarka okienna. To sprawia, że moskitiera po zamontowaniu wygląda tak, jakby była integralną częścią okna. Zaletą tego typu produktu jest to, że jest on łatwy w montażu i demontażu. Można go zatem w razie potrzeby bez problemu zdjąć i ponownie zamontować w krótkim czasie, bez konieczności posiadania żadnych dodatkowych urządzeń. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat moskitier ramkowych, zajrzyj na stronę producenta, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/moskitiery-ramowe.html.

Jak można uzupełnić aranżację okienną?

Pamiętaj, że moskitiery montuje się po wewnętrznej stronie okna. Dlatego, jeżeli chcesz, możesz wewnątrz zdecydować się na umieszczenie elementów dekoracyjnych, które uzupełnią aranżację okienną oraz całego pomieszczenia. Możesz zdecydować się między innymi na różnego rodzaju rolety. Tutaj polecane są takie modele jak rolety dzień noc czy rolety rzymskie. Inną ciekawą propozycją, która wpłynie znacznie na estetykę wnętrza, są nowoczesne karnisze. Pasują one zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji. Dzięki nim przy oknie możesz powiesić odpowiednio dobrane zasłonki czy firanki, które ocieplą wizerunek pomieszczenia i pozwolą stworzyć w nim przyjazną atmosferę. Dobierając karnisz i tekstylia, pamięta, aby pasowały one kolorystyką oraz sposobem wykończenia do stylizacji wykorzystanej do wykończenia danego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here