nauka nowej umiejętności

Nauka angielskiego, szybkie pisanie na klawiaturze, programowanie, oraz inne umiejętności, które ułatwią ci karierę – takie umiejętności możesz opanować w naprawdę szybki sposób. Zrobisz to dzięki „ultralearningowi”. Nauka kojarzy nam się zazwyczaj z nieprzyjemnym i żmudnym procesem. W naukę musimy włożyć gdzieś sporo swojego zaangażowania. Jest istnieje jednak metoda na opanowanie każdej umiejętności to przez właśnie naukę. Sprawdź, w jaki sposób to zrobić! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/nauka-nowej-umiejetnosci/

Nauka – metoda na opanowanie każdej umiejętności

Dla kogo odpowiedni jest „ultralearning”? Według Scotta Younga przedmiot studiów jest tak naprawdę obojętne. Jeżeli patrzymy pod kątem pracy i biznesu, to „ultralearning” zastosujemy do nauki języka, programowania, szybkiego pisania na klawiaturze, a także innych przydatnych umiejętności. Zanim jednak na poważnie przystąpimy do tego zagadnienia musimy pamiętać o pewnym ostrzeżeniu. Jest to metoda wymagająca intensywnej, a nawet bardzo intensywnej pracy. Nagrodą w zamian jest zdobycie cennej umiejętności na której będzie nam zależało w życiu prywatnym oraz biznesowym. Dodatkowo po trudnych początkach jak zaczniemy nabierać wprawy i czerpać satysfakcję z efektów swojej pracy. Young wspomina, jak ogromną przyjemność sprawiło mu to, kiedy podczas nauki języka mógł rozmawiać z obcokrajowcem.

Dlaczego warto zastosować „ultralearning”?

Intensywna nauka wymaga od nas wiele wysiłku umysłowego, a także sporo naszego czasu. Young jednak tłumaczy: ” Jednak pomimo inwestowania czasu i energii projekty „ultralearningu” mogą pomóc w osiągnięciu przełomu we wszystkim, czego próbujemy się nauczyc.”

Metoda ta sprawi że w kilka miesięcy opanujemy umiejętności, które innym zajmują nawet kilka lat. Koncentrowanie uwagi, skupienie się na najtrudniejszych częściach, zastosowanie bloków czasu, praca nad słabymi punktami – wszystko to gwarantuje nam szybkie postępy i szansę na sukces. Dzięki Ultra laryngologii przebranie my szybciej przez początkową fazę, kiedy Nauka jest najbardziej męcząca. Przy tej metodzie sami dobieramy sobie materiały, dzięki temu Uczymy się tak naprawdę ważnych dla nas rzeczy.

Dlaczego warto?

Scott Young proponuje trzy kroki:

  1. Zastanów się, czego chcesz się nauczyć: głęboko, intensywnie i szybko
  2. Wybierz format dla swojego projektu
  3. Przygotuj się do rozpoczęcia nauki

Oto ich szczegółowe zasady:

  • wybierz tylko jedną rzecz, unikniesz rozproszenia energii
  • krótsze projekty wymagają zawężenie tematu. Im mniej czasu masz na realizację projektu, tym bardziej precyzyjnie musisz wybrać jego zakres
  • unikaj zbyt szczegółowych celów i terminów

Zobacz też: http://screwdriver.pl/przerwa-w-pracy-wszystkie-przydatne-informacje/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZakup domu pod Warszawą
Następny artykułŁazienka doskonała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here