Poduszkowe ABC

Dodatki potrafią całkowicie odmienić wnętrze. Dzięki nim nawet najbardziej ponury salon staje się oazą piękna. Odpowiednio dobrane dekoracje sprawią, że nawet najskromniej urządzone pomieszczenie nabierze stylu i stanie się przytulne.

Salon jest jednym z tych miejsc, w których chcemy czuć się komfortowo. Najlepszym sposobem na nadanie mu niepowtarzalnego charakteru jest udekorowanie go poduszkami. Poduszki dekoracyjne nowoczesne nadają pomieszczeniu przytulnej atmosfery, zachęcają do odpoczynku i wprawiają w dobry nastrój. Poniżej kilka zasad dotyczących dekorowania nimi salonu.

Zasada numer jeden – odpowiednia ilość

Liczba poduszek powinna być dopasowana do wielkości sofy. Na średniej wielkości sofie nie powinno znaleźć się więcej niż 6 poduszek. Im mniejsza sofa, tym mniejsza ilość poduszek. Jednak nie powinno być ich mniej niż trzy.

Zasada numer dwa – łącz wzory i kolory

Nie należy kłaść obok siebie na sofie poduszek w jednakowym kolorze lub o takim samym wzorze. Najlepszą opcją jest łączenie wzorów i kolorów w dwóch lub trzech różnych wariantach, np. dwie poduszki gładkie i dwie wzorzyste. Korzystnie wygląda również połączenie kolorystycznie pasujących do siebie poduszek niekoniecznie w ten sam deseń. Najważniejsza jest wówczas powtarzalność kolorów.

Zasada numer trzy — przyciągnij uwagę

Sofa jest zwykle najczęściej używanym meblem w pokoju. Stąd też potrzeba odmiany jej wyglądu. Aby w aranżację salonu nie wkradła się monotonność, warto zainteresować w poduszki o wyrazistym kolorze lub nietuzinkowym wzorze. Warto w tym celu sięgnąć po paletę kolorów i wybrać pasujący, a jednocześnie wyrazisty odcień.

Zasada numer cztery – zrób to sam

Innym sposobem na niepowtarzalną dekorację salonu jest stworzenie własnych poduszek. Tego typu dekoracje będą nie tylko wyjątkowe, ale także i tańsze. Wystarczy posiadać bazę, jaką jest zwykła biała poszewka, wkład w postaci poduszki, farby do tkanin oraz kawałki tkanin lub filcu. Do tworzenia poduszek możemy użyć także kawałków jeansu lub pluszowego materiału. Zaletą tego rozwiązania jest to, że poduszki będą idealnie dobrane do wystroju wnętrza, a czas potrzebny na ich wykonanie z pewnością będzie krótszy niż czas poświęcony na poszukiwanie gotowych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here