Salon przed domem.

Taras jest miejscem często łączącym dom z ogrodem. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest taki salon przed domem. Jest miejscem tak samo użytkowanym. Wielkość tarasu zależy zazwyczaj od projektu ale również na potrzeby użytkowe można zwiększyć jego powierzchnię. Na brzegach tarasu często sadzone są pnącza, bądź winogrona. Drewniana pergola jest dużo lepszym rozwiązaniem niż murowana ściana.

Niejednokrotnie zadawane jest pytanie, jak urządzić taras. Czy wystarczy jakiś stary, nieużywany fotel z garażu i ława, która i tak miała iść do wyrzucenia? Nic bardziej mylnego! Dziś meble na taras są bajeczne a ich dobór zależy od wielu czynników. Na wybór mebli często decyduje to z jakiego materiału jest zrobiona podłoga tarasu, oraz jakim kolorem i fakturą zrobiona jest elewacja domu. Dalsze czynniki decydujące to styl domu, czy jest on nowoczesny czy zrobiony w stylu starej leśniczówki.

Skupiając się na elementach meblowych najczęściej urządzamy taras jako jadalnie. Posiada on wielki stół, tak aby mógł zmieścić całą rodzinę podczas wspólnego spotkania, ławę bądź krzesła, ewentualnie hamak, pufę czy huśtawkę. Z reguły w rogu tarasu wyznaczone jest miejsce na zbudowanie grilla bądź innej kuchni letniej. Reasumując, taras jest dla nas formą salonu w ogrodzie, gdzie pełni funkcję relaksacyjną. Warto więc zadbać o dobrą kondycję nie tylko samego tarasu ale również mebli.

Rodzai mebli ogrodowych dziś mamy mnóstwo do wyboru. Wielokrotnie można zaobserwować, jak właściciele sami są twórcami swojego wystroju. Poniżej opisane są różne style oraz modele ponieważ każdy z nas jest inny i każdy potrzebuje coś innego.

1) Meble z palet. W związku z łatwością wykonania takich mebli bardzo często są wybieranymi rodzajami. Ich zaletą jest prostota. Pomalowane na przykład na biało nadają świeżości oraz rozjaśniają ciemne podłogi tarasu. Jako, że jest to drewno potrzebują na wierzch poduszek. Poduszki mogą być różnokolorowe, jednolite, z materiału, ze skóry. Dowolność wyboru powoduje, że nasze meble przy niewielkim nakładzie finansowym, mogą wyglądać co roku inaczej.

2) Meble ratanowe. Kolejne piękne i naturalne meble. „Plecione” meble pasują do tarasów stonowanych. Tam gdzie czyta się książkę, słucha śpiewu ptaków. Meble ratanowe, są bardzo wytrzymałe dlatego w naszych zmiennych warunkach atmosferycznych zyskuje co raz więcej zwolenników. Jest to rodzaj mebli należących do grupy lekkich. Nie są ciężkie, a przenoszenie ich nie powoduje żadnego kłopotu.

3) Meble z litego drewna. W przeciwieństwie do mebli ratanowych, to właśnie one są najcięższe. Lite drewno, a w szczególności dąb czy modrzew jest materiałem ciężkim. Meble wykonane z drewna idealnie komponują się w chatach wiejskich, w leśniczówkach bądź rustykalnym stylu. Pielęgnacja takich mebli to głównie lakierowanie. Tak piękne drewno rzadko kiedy maluje się na jednolite kolory. Wyeksponowane słoje przepięknie wyglądają i ozdabiają .

4) Meble metalowe. Meble metalowe są dość bajkowymi meblami. Z prezentowanych charakteryzują się największą wytrzymałością. Dużym ich plusem są przybierane kształty. Od najprostszych prętów po wijące się róże. Taki wystrój tarasu polecany jest do ogrodów romantycznych, gdzie pnącza pokrywają ściany, a meble muszą być mocne. Często meble metalowe można spotkać w ogrodach angielskich, na tarasach spotykamy je tam, gdzie nie ma wyraźnej granicy między domem, a ogrodem.

Jak widać rodzai mebli na taras jest co najmniej kilka. Tarasy na naszych posesjach są co raz bardziej doceniane, a ich umeblowanie staje się przemyślane. Meble tarasowe nie tylko mają być wytrzymałe, piękne i wygodne. Mają być przede wszystkim funkcjonalne. Samą przyjemnością jest chwila, kiedy czytasz książkę na ratanowym fotelu bujanym. Możesz poczuć ogromną dumę, kiedy pochwalisz się najbliższym swoją pracą jakie są paletowe siedziska. Zobacz zachwyt w oczach ukochanej, kiedy nad tarasem wije się pachnąca różna, a metalowe krzesło z jej inicjałem dopełnia twoje oświadczyny. Bądź kreatywny, popłyń nurtem wyobraźni i spraw, że właśnie Twój taras, będzie twoim salonem przed domem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here