Sprawdzamy dostępne na rynku materace do spania

Wbrew pozorom wybór materaca nie jest tak łatwym wyborem jak mogłoby się wydawać. Cena i rozmiar to nie jedyne parametry które powinny nas interesować. Pracujemy więcej, śpimy i odpoczywamy mniej. To wymusza konieczność zwiększenia efektywności wypoczynku. Parametrami, które powinny nas interesować to twardość i sposób wykonania materaca. Twardość materaca jest określana w skali H1-H4. Każdy z tych poziomów twardości odpowiada przede wszystkim wadze osoby, która będzie z niego korzystać. Kolejną kwestią są indywidualne preferencje i zalecenia indywidualne do których należy się stosować priorytetowo. Sposób wykonania materaca wpływa na jego twardość i wytrzymałość. Na rynku obecnie dostępne są następujące materace do spania:

  • materace sprężynowe. Rozwiązanie tradycyjne i wytrzymałe. Najtrwalszą odmianą są materace ze sprężynami pakowanymi w oddzielne tuleje. Dostępne w różnych wersjach twardości, najczęściej oceniane jako twarde. Znajdują swoje zastosowanie w łóżkach osób o większej wadze, przy korekcji wad postawy.
  • materace piankowe. Jest to rodzaj materacy zyskujący popularność. Wykonywane z lepszych materiałów i konstruowane w nowocześniejszy sposób, stają się konkurentem dla sprężynowych. Mogą być wykonane nawet w wersji dwuczęściowej. Dzięki wykonaniu są też hipoalergiczne i lekkie, co ułatwia ich czyszczenie. Istnieje możliwość dopasowania ich do budowy ciała klienta.
  • materace hybrydowe. Łączą w sobie zalety materacy sprężynowych z materacami piankowymi. Są najnowocześniejszym rozwiązaniem na rynku. Kupując tego typu materac zyskujemy twardość i solidną budowę sprężynowych z łatwością użytkowania i antyalergiczność piankowych. Hipoalergiczny pokrowiec można wyprać, natomiast pianka, która znajduje się na zewnątrz, jest wytrzymała i nie zużywa się w trakcie korzystania. Poza możliwością podzielenia materaca na pół pod względem budowy i twardości, każda ze stref może również być podzielona pod kątem tego, jaki fragment ciała będzie na niej leżał. Inna twardość i budowa powinna być dla głowy, tułowia i nó Taka zoptymalizowana konstrukcja jest gwarantem zdrowego kręgosłupa i efektywnego snu. Dzięki temu typowi materaca poranny ból kręgosłupa będzie wspomnieniem.
  • materace medyczne. Materace wykorzystywane do korekcji poważniejszych wad postawy, zaburzeń snu, dla mocno otyłych osó Są konstruowane w indywidualny sposób, ukierunkowany pod względem budowy ciała klienta oraz jego przypadłości. Ich budowa pomaga pozbyć się problemów zdrowotnych, co w efekcie przekłada się na zwiększenie komfortu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here