Czy pralka slim to dobre rozwiązanie dla rodziny

Pralka slim to częsty wybór, gdy brakuje nam wystarczającej ilości miejsca w kuchni czy w łazience. Ma ona nieco mniejsze wymiary niż standardowe urządzenia, co z pewnością wpłynie na lepszą organizację przestrzeni. Czy jednak pralki o mniejszych wymiarach sprawdzą się w rodzinach, w których niemal codziennie jest coś do prania? Sprawdźmy!

Pralka slim – wymiary urządzenia

Pralki slim wciąż wielu osobom kojarzą się z mniejszą niż standardowo szerokością urządzenia. Warto jednak wiedzieć, że jeśli chodzi o szerokość, pralka slim wymiary ma przeważnie takie same jak pełnowymiarowe modele. Różnice dotyczą jedynie głębokości. W przypadku wersji slim wynosi ona mniej niż 50 cm – najczęściej jest to 45 cm. Takie wymiary sprawiają, że urządzenie bez problemu zmieścimy w małej łazience – np. we wnęce, w szafie w przedpokoju czy pod blatem w kuchni.

Pralki slim – czy będą odpowiednie dla dużych rodzin?

Pralka slim jeszcze nie tak dawno była urządzeniem o małych rozmiarach, a co za tym idzie – również o małej pojemności. Warto jednak wiedzieć, że obecnie na rynku znajdziemy urządzenia, które mimo mniejszej głębokości mają ładowność rzędu 8 czy 9 kg, czyli praktycznie nie odbiegają od standardowych sprzętów. Takie modele mogą więc spokojnie sprawdzić się nawet w większych rodzinach, które niemal codziennie robią jakieś pranie. Co więcej, w większości przypadków mają one takie same lub podobne technologie, a także dużą ilość programów. Bez problemu więc dostosujemy je do zapotrzebowań całej rodziny. W wybranych modelach Samsung, np. w pralce Samsung slim WW8NK62E0RW, znajdziemy też silnik inwerterowy, który gwarantuje cichą*, wydajną i bezawaryjną pracę.

Pralka slim – mniejsze rozmiary, te same technologie

Jak już wspomnieliśmy, urządzenia slim, mimo nieco mniejszej głębokości, posiadają wiele przydatnych technologii i programów, które znamy ze standardowych modeli. Przykładem może być pralka Samsung slim WW8NK52E3PW. Znajdziemy tam flagowy system marki Samsung – EcoBubble™. Woda, powietrze i detergent mieszają się jeszcze przed rozpoczęciem cyklu, tworząc aktywną pianę. Usuwa ona nawet trudne zanieczyszczenia i to w niskiej temperaturze. System ten może redukować zużycie energii nawet o 70%**. To jednak nie wszystko. Rodzice małych dzieci czy alergicy z pewnością docenią też obecność programu Higieniczna para, który dzięki wykorzystaniu pary pozbywa się nie tylko trudnych do usunięcia plam, ale także do 99,9%*** bakterii i alergenów****.

Ciekawe rozwiązania znajdziemy też w modelu WW8NK52E0PW. Prócz EcoBubble™ na uwagę zasługuje program Czyszczenie bębna, który pomaga pozbyć się z wnętrza pralki aż do 99,9% bakterii*****, powodujących nieprzyjemny zapach.

Chyba większość osób nie przepada za pozostałościami detergentów, które zalegają w szufladce na płyn i proszek. Rozwiązaniem jest szuflada StayClean, która dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi przepłukiwania wodą, pozostaje czysta – bez konieczności ręcznego czyszczenia. Szuflada StayClean jest także dostępna w modelu WW8NK52E0PW.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska
Reklama Samsung

 

* Redukcja hałasu wynosi odpowiednio 5 dBA i 3 dBA dla cyklu prania i wirowania. Dane na podstawie etykiety ERP, 8 kg 1400 obr./min WF80F5E5P4W z silnikiem Digital Inverter 8 kg 1400 obr./min WF1804WPC z silnikiem uniwersalnym. Dotyczy wybranych urządzeń.

** Testy wg normy IEC 60456-2010 dla wsadu 4 kg: program Pranie Super Eco (WF80F5E5U4W) vs. bawełna 40° bez EcoBubble™ (WF0702WKU). Wyniki mogą się różnić w zależności od parametrów prania. Dotyczy wybranych urządzeń.

*** Na podstawie badań Intertek przy użyciu programu Higieniczna para. Usuwa aż do 99,9% wybranych rodzajów bakterii, w tym bakterie Staphylococcus aureus i Escherichia coli. Wyniki mogą się różnić w zależności od parametrów prania. Dotyczy wybranych urządzeń.

**** Na podstawie badań British Allergy Foundation (BAF) przy użyciu programu Higieniczna para. Usuwa alergeny pochodzące z roztoczy kurzu domowego. Dotyczy wybranych urządzeń.

***** Na podstawie badań Intertek przy użyciu programu Czyszczenie bębna. Eliminuje aż do 99,9% bakterii znajdujących się we wnętrzu pralki. Dotyczy wybranych urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here