rury

W każdym współczesnym domu znajdziemy obecnie różnego rodzaju instalacje, bez których zasadniczo nie da się już normalnie funkcjonować. Mowa tutaj m.in. o instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej. Dużą popularnością cieszą się także instalacje centralnego ogrzewania. Planując i projektując daną instalację, staniemy niewątpliwie przed dylematem w zakresie tego, jakie rury wybrać.

Można spotkać się wśród różnych ofert z rurami wielowarstwowymi, zachwalanymi jako świetny wybór pod względem wytrzymałości i żywotności całej instalacji. Czy rzeczywiście tak jest? Dlaczego ten rodzaj rur jest dobrym rozwiązaniem? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Zalety rur wielowarstwowych

Jako największą zaletę rur wielowarstwowych można wskazać ich uniwersalność. Można je wykorzystać w wielu rodzajach instalacji, a konkretnie w:

  • instalacji centralnego ogrzewania
  • instalacji ogrzewania podłogowego
  • instalacji ogrzewania ściennego
  • instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej.

Co ważne, rury wielowarstwowe z zasady są odporne na różnego rodzaju czynniki, między innymi temperaturę. Charakteryzują się dużą trwałością, o ile oczywiście mamy do czynienia z produktami wysokiej jakości. Duża elastyczność przy niskiej wadze sprawia, że takie rury łatwo się transportuje i montuje, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Rura wielowarstwowa cechuje się również tym, że niestraszna jest jej dyfuzja tlenu. Ma to spore znaczenie, ponieważ dyfuzja tlenu może doprowadzić do korozji metalowych elementów instalacji. Fakt, że rury wielowarstwowe są na nią odporne, sprawia, że nie musimy się korozją martwić.

Jaki rozmiar rur wybrać?

Rozmiar rury należy dopasować do indywidualnych okoliczności, czyli do tego, gdzie ma znajdować się instalacja i na jakiej wydajności nam zależy. Tego typu rury występują w bardzo różnorodnych rozmiarach – począwszy od zewnętrznej średnicy wynoszącej 16 milimetrów, po nawet 32 milimetry. Wraz ze średnicą rośnie także grubość ścianki. Przy 16mm średnicy jest to 2mm grubości, zaś przy 26mm średnicy już 3mm grubości.

Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar rur będzie odpowiedni dla Twojej instalacji, nie zgaduj, a najpierw się w tym zakresie upewnij. Pomocą w doborze odpowiedniego produktu będzie niewątpliwie służyła firma, której zlecimy montaż instalacji, zawsze można też poprosić o poradę producenta, którego produkty planujemy zakupić.

Jakość rur ma znaczenie

Dwie rury mogą na pierwszy rzut oka wyglądać bardzo podobnie, ale w rzeczywistości mieć znacząco różne parametry, a więc też diametralnie różną wydajność. Kupowanie bardzo tanich materiałów z niesprawdzonych źródeł nie jest najlepszym rozwiązaniem. Oszczędzimy w ten sposób tylko na początku. Później, kiedy przyjdzie nam usuwać awarie czy narzekać na niską wydajność instalacji, okaże się, że lepsza rura byłaby znacznie lepszym wyborem.

Wyższej jakości rury są wytrzymalsze, trwalsze i łatwiej jest je zamontować. Posiadają ponadto wszystkie niezbędne certyfikaty i produkowane są tylko z najlepszych materiałów. Owocuje to sprawnym, bezproblemowym działaniem przez wiele lat. W związku z tym to właśnie takie rury powinny nas interesować najbardziej.

Ofert na rynku jest bardzo wiele i ciężko niekiedy rozpoznać, które z nich są rzeczywiście dobre. Dlatego też powinniśmy wybierać z głową i decydować się jedynie na produkty doświadczonych, wiarygodnych producentów. Świetnej jakości rury wielowarstwowe znaleźć można tutaj: https://synco.pl/oferta/rury-do-instalacji-wewnetrznych/. Wybierając właśnie te produkty, możemy być pewni, że instalacja będzie nam służyła wiele lat bez żadnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here