Dlaczego warto wybrać szafy przesuwne?

0
1241

Szafa to nieodłączny element wyposażenia każdego domu. To ona mieści w sobie ubrania i dodatki, które – nie ukrywajmy – potrafią zajmować naprawdę sporo miejsca. Nic więc dziwnego, że i same szafy nie należą do najmniejszych. Na szczęście nie musi to oznaczać, że zajmą zbyt wiele miejsca w pokoju czy przedpokoju. Wystarczy tylko wybrać ich odpowiedni rodzaj.

Szafa z drzwiami przesuwnymi: zaoszczędź trochę miejsca

Szafy przesuwne są chętnie wybierane do pomieszczeń, w których jest stosunkowo mało miejsca. Wszystko dlatego, że posiadając to charakterystyczne otwieranie, umieszczone na rolkach, nie wymagają dodatkowej przestrzeni na otwarcie drzwi. Dzięki temu mogą znajdować się nawet w dość wąskich przejściach czy w pobliżu innych mebli, bez obawy o to, że będą zawadzały albo obijały inne elementy wyposażenia.

Oszczędność przestrzeni to jeden z najważniejszych argumentów, przemawiających za szafą przesuwną, Nie można także zapominać o tym, w takim przypadku sam mebel może charakteryzować się nawet bardzo dużym rozmiarem, ponieważ z łatwością można umieścić obok siebie nawet trzy przesuwne skrzydła – i wciąż nie będą one zajmowały zbyt wiele miejsca.

Duże lustro na drzwiach

Jednym z kolejnych argumentów, przemawiających za instalacją szafy przesuwnej, jest możliwość umieszczenia lustra na drzwiach. Będzie ono spełniało funkcję dekoracyjną, rozjaśniając i powiększając optycznie pokój, a zmniejszając gabaryty mebla. Jednocześnie pozwoli szybko i łatwo ocenić wygląd po założeniu ubrania, bez konieczności przemieszczania się do innego pokoju czy przedpokoju. Co więcej, dokładnie ukaże całą sylwetkę, co jest niezwykle ważne dla wielu osób, zwłaszcza wtedy, gdy szykują się na jakieś ważne wydarzenie i muszą wyglądać idealnie.

Łatwy dostęp do ubrań

Szafy przesuwne często wyposażone są w szereg ułatwień, które mieszczą się za przesuwanymi drzwiami. Funkcjonalne szuflady, koszyki, półki i wieszaki pozwalają na schowanie każdego elementu garderoby. Jednocześnie w każdej chwili możemy szybko sięgnąć po wymarzoną rzecz – czasem ledwie odrobinę uchylając drzwi.

Nie bez znaczenia jest także ciche otwieranie, którym charakteryzują się szafy przesuwne. Jest to szczególnie ważne dla osób, które posiadają je w sypialniach. Jeśli każde z małżonków wstaje o innej porze do pracy, posiadanie cichej szafy, która nigdy nie “klapnie” drzwiami, może być rozwiązaniem wręcz wymarzonym. Dobry sen jest przy niej gwarantowany.

Designerski, nowoczesny styl

Na koniec warto zaznaczyć, że możemy znaleźć szafy z drzwiami przesuwnymi w bardzo różnych stylach. Dzięki temu każdy znajdzie dla siebie tę idealną, która nie tylko spełni wymagania pod względem funkcjonalności, ale również doskonale dopasuje się do całokształtu pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here