Drewniane stoliki kawowe – meble praktyczne czy dekoracyjne?

0
1191

Jesteś na początku drogi wykańczania przestrzeni mieszkaniowej? Chcesz pięknie urządzić dom? A może planujesz remont lub zakup dodatkowych mebli? W każdym z tych przypadków bardzo przydatnym elementem. na który warto zwrócić uwagę jest drewniany stolik kawowy.

Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem kawy może być to odpowiedni mebel dla ciebie, chociażby ze względów estetyczno-wizualnych. Sama nazwa może być bardzo myląca, ponieważ taki stolik ma wiele zastosowań. Należałoby jednak zacząć od tego, do jakich wnętrz pasuje, gdzie będzie idealnie współgrał z zamysłem architektonicznym.

Przedmiot ten świetnie sprawdzi się w przestrzeni urządzonej w stylu skandynawskim, ale może być również pięknym uzupełnieniem stylu klasycznego, czy rustykalnego. Tak naprawdę wszystko zależy od wizji osoby urządzającej. Zważając na niewielki rozmiar, drewniane stoliki kawowe śmiało można wykorzystać na mniejszych metrażach ale także w przestrzennych pokojach jako dodatek w strefie wypoczynkowej.

Co z wysokością? I tutaj znowu wszystko zależy od preferencji kupującego. Najczęściej jednak poleca się najwygodniejsze rozwiązanie, jakim jest blat na wysokości siedziska. Łatwiej jest wtedy sięgnąć po przedmioty na nim leżące, a i wizualnie może wyglądać to lepiej. Patrząc też na to jak coraz bardziej zwraca się uwagę na praktyczność wszelkich mebli czy sprzętów domowych będzie to najlepsze rozwiązanie.

To co z tymi zastosowaniami wspomnianymi wcześniej? W zależności od ostatecznego wyboru kształtu i wielkości stoliki kawowe drewniane mogą mieć ich naprawdę wiele. Przede wszystkim przedmiot ten nada przytulności każdemu wnętrzu. Drewno wykorzystane do wykonania stolika jest jednym z najcieplejszych materiałów. Poza tym mebel ten umożliwia czerpanie przyjemności z przesiadywania na sofie bez niepotrzebnego opuszczania jej. Wystarczy wyciągnąć rękę, by sięgnąć po filiżankę kawy stojącą na stoliku czy, aby odłożyć właśnie przeczytaną książkę.

Myślę, że gdy już zdecydujesz się na drewniany stolik kawowy będzie on twoją ulubioną rzeczą w domu. Ten delikatny dodatek z wieloma zastosowaniami z pewnością będzie cieszył twoje oko i nadawał wnętrzu oryginalnego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here