Innowacyjne domy z kontenerów

W dobie szeroko pojętego rozwoju nie mogło zabraknąć też nowości w budownictwie. Z tego też powodu powstało na naszym rynku sporo alternatyw co do budowy nowoczesnego, ekologicznego oraz taniego w utrzymaniu domu z kontenerów.
Budowa domów z tego typu tworzywa jakim jest kontener, przeznaczona będzie do celów usługowych oraz do zamieszkania przez ludzi.
Metoda taka jest już na rynku polskim specjalnością wielu nowoczesnych i doświadczonych przedsiębiorstw.
W tym celu, warto bliżej przyjrzeć się tym innowacyjnym domom, gdyż budowa ich pochłania zaledwie dziewięćdziesiąt dni.
Nowoczesne budowanie domów z tego tworzywa jest uniwersalnym rodzajem budownictwa, dzięki czemu ma bardzo szerokie zastosowanie w praktyce. Jest to niezastąpiona metoda w celu szybkiej realizacji wykończenia budowy w porównaniu do innym tradycyjnych metod. Z kontenerów możemy budować hale zakładowe, magazyny, budynki gospodarcze oraz sklepy wielobranżowe.
W celu kilkusetmetrowej inwestycji, związanej z budową bardzo przestronnego oraz innowacyjnego biura, taką nową metodą budowy można wykonać ten projekt w niespełna jeden miesiąc. Z tego nowoczesnego materiału, możemy wybudować także bardzo nowoczesne i przestronne przedszkole wraz z szkołą. Jednym z najciekawszych pomysłów w tym temacie, jest zapewne budowa domów rodzinnych z kontenerów.
W środowisku budowlanym, krążą opinie o tym, że domy z kontenerów wykonane za pomocą tego materiału, mogą być domem z prawdziwego zdarzenia, który spełnia wszelkiego rodzaju normy oraz wymagania.
W celu budowy jakiegokolwiek obiektu czy budynku wykorzystywane są kontenery morskie. Konstrukcja każdego dostępnego kontenera składa się z ramy stalowej oraz z profili zamkniętych. Do zabezpieczenia każdej ściany w kontenerze używa się piaskowania, a następnie maluje się farbą na korozję. Natomiast powłokę zewnętrzną każdego kontenera wykonuje się z ocynkowanej blachy, która usztywniona jest za pomocą bocznych wzmocnień i wypełniona jest dobrym materiałem do izolacji. Do użycia ocieplenia tego produktu budowlanego stosuje się wełnę mineralną lub inną izolację, w postaci poliuretanowych płyt.
W celu ocieplenia wewnętrznych przegród najczęściej stosuje się różnego rodzaju płyty, które możemy bez problemu dostać w każdym sklepie budowlanym. W przypadku wykończeń domów kontenerowych od zewnątrz, stosowane są takie same materiały jak w przypadku budynkach z tradycyjnej cegły.
Przygotowanie podłoża pod tego typu dom, zależy w dużej mierze od warunków jego lokalizacji, a na ogół wystarcza jeżeli dobrze wypoziomujemy bloczki na stabilnym oraz niezamakalnym gruncie. Natomiast w przypadku budowy większego gabarytowo pomieszczenia wykonuje się solidny fundament.
Zakładanie Instalacji w domkach tego rodzaju, nie różni się niczym innym od tych, które zakłada się w tego typu pomieszczeniach budowlanych.
W budynkach wykonanych metodą kontenerową rozprowadzenie instalacji, gniazdek oraz włączników do światła jest w tej samej formie jak i w innych tego typu budynkach. Do ogrzewania domu z kontenerów stosuje się i wyłącznie ogrzewanie elektryczne. Wykończeniem instalacji wodno – kanalizacyjnej czy też zainstalowaniem klimatyzacji, bierze na siebie wykonawca zlecenia. Istnieje taka możliwość, że jedna firma, która specjalizuje się w budowie tego typu domków bez problemu wykończy go, a oprócz tego zajmie się projektem budowlanym oraz innymi ważnymi sprawami, które dotyczą kompleksowej usługi.
Firmie która specjalizuje się na rynku w budowie tych domków, do wstępnej wyceny takiego projektu, potrzebować będzie szkicu budynku oraz wytycznych od strony zleceniodawcy.
Na tej właśnie podstawie przygotowywane są projekty.
Profesjonalnej firmie na rynku wystarczy miesiąc czasu, aby mógł powstać dom z jednego kontenera odpowiedniej wielkości.
Cena całorocznego domku pod klucz z takiego produktu wynosi trzy tysiące złotych za metr kwadratowy, natomiast transport takiego kontenera do budowy domu wynosi od tysiąca do trzech tysięcy złotych. Za montaż naszego domu będziemy musimy zapłacić od dwóch do trzech tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here