Jak podnieść standard łazienki? Kilka praktycznych pomysłów

Łazienka to pomieszczenie, które można urządzić mniej lub bardziej funkcjonalne. Wszystko zależy od sposobu jej wykończenia oraz użytych w aranżacji urządzeń i sprzętów. Poniżej skupiamy się na tym jak stworzyć łazienkę wysokiej klasy, która nie straci nic na funkcjonalności. Udzielamy porad związanych z jej wyposażeniem oraz wykończeniem oraz wskazujemy na najciekawsze rozwiązania, na które mogą zdać się samodzielni i profesjonalni aranżerzy łazienek.

Łazienka wygodna w użytku – czyli jaka? 

Sprzęty wykorzystywane w łazience powinny spełniać swoje funkcje – sprawnie oczyszczać i relaksowa Twoje ciało. W przypadku urządzeń sanitarnych – powinny oferować rozmaite funkcje, tryby pracy i możliwości. Wybierając kabinę prysznicową, warto wyposażyć ją w dodatkową formę natrysku, na przykład bicze wodne i deszczownice. Możesz też rozważyć zakup kabiny niezabudowanej, pozbawionej brodzika, zbudowanej wyłącznie z estetycznego stelażu i gładkich tafli szkła. 

Wanna w nowoczesnej łazience powinna być nie tylko wygodna w czasie kąpieli, ale również dopasowana do wystroju. W łazienkach dużych rozmiarów warto rozważyć zakup wanny wolnostojącej. Jej prosta, proporcjonalna bryła będzie oddziaływać na wygląd całego pomieszczenia. Niektóre wanny wyglądają niczym dzieła sztuki minimalistycznej, o estetycznie wyprofilowanych krawędziach i łukach. 

Umywalka w łazience o wysokim standardzie powinna wyróżniać się konstrukcją i wykonaniem. Polecamy zwrócić uwagę na umywalki stawiane na blatach, których misy wykonano z granitu, kamienia lub atrakcyjnych wizualnie kompozytów. Warto też pochylić się nad tematem baterii umywalkowej i wybrać model działający na korzyść całego wystroju. Najlepiej sprawdzają się baterie chromowane lub mosiężne, o połyskliwej powierzchni. 

Wystrój i sposób wykończenia pomieszczenia 

Największy wpływ na wygląd łazienki wywierają wykorzystane do jej dekoracji płytki ścienne i podłogowe. Oferują rozmaite możliwości aranżacyjne i pozwalają uwypuklić każdy typ stylizacji. Jakie płytki wybrać, aby standard łazienki uległ poprawie, a całe pomieszczenie zyskało na klasie? 

Przede wszystkim płytki wielkoformatowe wykonane z ekskluzywnych materiałów. Modele takie mogą być długie na nawet 120-140 cm, co kilkakrotnie przekracza rozmiar standardowej płytki łazienkowej. Płytki wielkoformatowe warto wykładać przede wszystkim na ścianie. 

Wyborem wartym rozważenia są także płytki z efektem trójwymiarowym oraz płytki imitujące naturalne materiały. Pierwsze to produkty, których powierzchnia prezentuje delikatne nierówności i wypukłości. W ten sposób imitują efekt trójwymiarowy, przyciągając wzrok wszystkich osób wchodzących do pomieszczenia oraz powiększając optycznie jego rozmiar. 

Płytki imitujące naturalne materiały to przede wszystkim produkty o powierzchni marmurowej, drewnianej, kamiennej. Znajdziesz także modele stylizowane na retro oraz imitujące mozaiki w stylu śródziemnomorskim lub antycznym. Warto szczególnie rozważyć zakup płytek drewnianych, o wysokim stopniu odwzorowania naturalnej powierzchni. Wbrew pozorom, są to płytki wysoce wytrzymałe i odporne na typowe łazienkowe szkodliwe oddziaływania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here