sprzątanie

Sprzątanie może zabierać naprawdę sporo czasu, który przecież każdy z nas wolałby spędzić przy ulubionym serialu czy przy ukochanej książce. Niektórzy woleliby też zamiast tego spędzić trochę czasu ze swoimi znajomymi, których nie widzieli od dawna. W jaki sposób temu zaradzić? Oto kilka sposobów na to, aby zaoszczędzić czas przy sprzątaniu. Sami przekonacie się, że efekt będzie nieziemski. Wypróbujcie to sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-szybciej-sprzatac/

Triki na sprzątanie – jak zrobić to szybciej? 

Najważniejsze co należy zrobić to wyrobienie sobie zdrowych nawyków.  Brudne talerze wkładajcie od razu do zmywarki. Ubrania, które zdejmujecie wkładajcie do kosza na pranie. Kiedy się malujecie, odkładajcie na swoje miejsce kosmetyki. Brzmi to jak banał, jednak wiele osób wciąż nie potrafi przestawić się na taki tryb życia. Te proste czynności pomimo tego, że nie trwałyby dłużej niż  5 minut, to niektórzy całkowicie je olewają. Nie wynika to z ich trudności, a jedynie z naszego lenistwa. 

Kolejnym sposobem jest staranne ułożenie harmonogramu sprzątania. Czym on jest? Harmonogram taki, to to bardzo proste narzędzie, które instruuje co powinniśmy codziennie zrobić, co raz w tygodniu, a jakie czynności możemy wykonywać rzadziej.

W jaki sposób szybko uporać się z zaniedbanym mieszkaniem? 

Kiedy sprzątasz zaniedbany dom, postaraj się maksymalnie skupić nad tym co robisz. Zdecydowanie zrezygnuj z oglądania telewizora czy też odpalania filmów na Youtubie, czy seriali na Netflixie. W ten sposób unikniemy rozproszenia, które będzie spowodowane zagapieniem się w ekran laptopa czy telewizora .

Zamiast tego, lepszym pomysłem będzie włącznie sobie jakiejś fajniej energicznej muzyki. Równie dobrze może być to jakiś podcast, który cię interesuje. Nie jest to jednak wymagane, równie dobrze sprawdzi się sprzątanie w ciszy.

Zobacz też: http://www.naszpieknydom.pl/czysty-dom-przy-pupilu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here