Jak urządzić piękną sypialnię z charakterem?

Sypialnia jest dla nas przede wszystkim oazą spokoju. Kiedy wracamy po ciężkim dniu z pracy albo z uczelni, żadne miejsce nie pozwala się nam tak bardzo wyciszyć i zrelaksować jak sypialnia. Odpowiednio zaprojektowana pozwala nie tylko odpocząć, ale także wyraża nasz charakter. Dlatego to bardzo ważne, żeby dokładnie przemyśleć każdy jej szczegół, taki jak kolory ścian, dobór materiałów do podłogi czy umeblowanie oraz ozdoby. Dowiedz się, jak sprawić, by Twoja sypialnia nabrała niepowtarzalnego charakteru i była miejscem, w którym możesz się zrelaksować!

Postaw na oryginalność
Sypialnia powinna być miejscem, w którym bez żadnych obaw możesz być po prostu sobą. Dlatego warto dobrze przemyśleć, jaki styl najbardziej Ci się podoba albo co jest dla Ciebie szczególnie ważne. Wolisz przepych czy minimalizm? Chcesz, żeby Twoją sypialnię wypełniały żywe rośliny czy wolisz zwykłe ozdoby? Marzysz o własnej, prywatnej biblioteczce, z której mógłbyś korzystać zawsze przed snem? Jeśli nie jesteś pewny, na jaki styl się zdecydować, warto postawić na meble industrialne. W przeciwieństwie do tradycyjnych łóżek i szafek wyróżniają się one oryginalnością, która bardzo często przyciąga uwagę gości oraz sprawia, że wnętrze nabiera charakteru. Ich prosta forma pozwoli Ci na umieszczenie w pokoju wielu ulubionych ozdób, a ponadto pomoże pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Meble industrialne wyróżniają się także niezwykłą wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia. Dzięki mocnym, metalowym elementom ich konstrukcja jest bardzo stabilna, a dobre gatunkowo drewno sprawia, że możemy zapomnieć o remontach na długie lata.

Dobre oświetlenie to gwarancja dobrego wypoczynku
Wiele osób popełnia bardzo duży błąd, nie doceniając roli, jaką odgrywa światło w każdym pomieszczeniu. Często wydaje nam się, że dobre oświetlenie sypialni nie jest tak ważne jak w przypadku pozostałych części domu, ale nic bardziej mylnego! Światło wpływa na nasz nastrój, pobudza albo usypia, jest także niezwykle istotne dla zdrowia naszych oczu. Zastanawiasz się, jakie oświetlenie będzie idealne dla Twojej sypialni? Przede wszystkim takie, które oferuje możliwość regulacji. Dzięki temu w zależności od pory dnia czy nastroju będziesz mógł wybrać idealne natężenie światła.Warto także pamiętać, że jeśli chodzi o oświetlenie, to dużo lepiej sprawdzą się ciepłe barwy. Z ich pomocą wnętrze stanie się bardziej przytulne, a Ty zrelaksowany.

Dobierz kolory ścian i podłogi
Wbrew pozorom wybór koloru ścian oraz materiałów, z których powstanie podłoga, wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Odcień, na jaki się zdecydujemy, prawdopodobnie będzie nam towarzyszył przez kilka następnych lat życia, dlatego warto dokładnie przemyśleć, na jaki się zdecydować. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, dzięki którym podjęcie tej decyzji nie jest aż takie trudne.

Jedną z ważniejszych zasad dotyczących malowania ścian jest unikanie ciemnych kolorów. Jeśli pomalujesz całą swoją sypialnię na ciemny kolor, to wizualnie zmniejszysz jej powierzchnię. Jest to bardzo zły wybór zwłaszcza wtedy, gdy Twoja sypialnia nie należy do zbyt dużych pomieszczeń. Ale jeśli bardzo Ci zależy na takim kolorze, warto go wykorzystać tylko na jednej ze ścian, a pozostałe pomalować jaśniejszymi odcieniami. Dzięki temu sypialnia będzie jaśniejsza i bardziej komfortowa, a Ty wyrazisz charakter pomieszczenia.

Podczas urządzania sypialni, warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór podłogi, która będzie ładna oraz wytrzymała. Dlatego do jej wykonania coraz częściej używa się paneli drewnianych pochodzących z dobrego gatunkowo drewna. Trzeba jednak pamiętać, że o tego typu posadzkę należy odpowiednio dbać. Każde drewno wymaga impregnacji, poza tym warto regularnie odkurzać i myć podłogę. Różne drobne kamyczki, a w szczególności piasek, mogą powodować rysy, których ciężko się pozbyć. Równie niebezpieczny dla takich paneli jest nadmiar wody. Kiedy coś się na taką podłogę wyleje, należy to jak najszybciej wytrzeć. Zbyt duża wilgoć często prowadzi do odkształceń podłogi, co w efekcie prowadzi do kolejnych, niekończących się remontów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here