Jak wybrać dobre żaluzje na okna

Musisz wiedzieć, że dobrze dopasowane żaluzje do okna nie tylko zabezpieczają wnętrze przed przedostawaniem się promieni słonecznych. Stanowią również świetną opcję w ramach wyciszania pomieszczenia, jego dodatkowego ocieplenia, są też zabezpieczeniem przed ewentualnym włamaniem. Co więcej, dobre żaluzje bez wątpienia mogą stanowić świetny element dekoracyjny pokoju. Właśnie dlatego warto dobrze przemyśleć decyzję o wyborze konkretnego rodzaju żaluzji. Poniżej znajdziesz wskazówki, które będą dla Ciebie pomocą w tym zakresie. 

Walory praktyczne żaluzji 

Zamówienie żaluzji i ich montaż wiąże się bardzo często z niemałą inwestycją finansową. Chociażby dlatego warto dobrze przemyśleć ich wybór. Żaluzje powinny być wykonane z trwałych materiałów. Najlepsze są te odporne na wilgoć oraz działanie wysokich i skrajnie niskich temperatur. Żaluzje nie powinny wypaczać się, zniekształcać ani odbarwiać pod wpływem działania promieni słonecznych. Muszą być wykonane z mocnego materiału, dzięki czemu ich intensywne eksploatowanie nie przyczyni się do zniszczenia czy uszkodzenia, a żaluzje będą mogły działać bez zarzutu przez wiele lat. 

Najlepiej wybrać te ze szlachetnych materiałów odpornych na korozję. Dzisiaj największą popularnością cieszą się żaluzje wykonane z naturalnego, ale dobrze zaimpregnowanego drewna, żaluzje bambusowe albo żaluzje aluminiowe, które wykazują najlepszą trwałość. 

Żaluzji nie należy mylić z roletami, które bardzo często wykonywane są z delikatnego materiału i zaciemniających tkanin. 

Dopasuj system żaluzji do okna 

Nie zawsze w nieruchomości montowane są typowe okna, patrząc nie tylko na ich rozmiar, ale i kształt. Mechanizm działania rolet powinien być do nich właściwie dopasowany, a ich wykorzystywanie powinno być komfortowe dla użytkowników. 

W tej podstawowej wersji żaluzje są obsługiwane ręcznie za pomocą pokręteł, dzięki którym można ustawiać stopień zaciemnienia pomieszczenia wedle własnych preferencji. Wpisz hasło typu “żaluzje Gdynia”, aby sprawdzić, że te w najbardziej nowoczesnej odsłonie można obsługiwać również zdalnie za pomocą pilota albo smartfona.

Żaluzje a wystrój wnętrz 

Żaluzje powinny dawać prywatność i chronić przed słońcem, ale jednocześnie mogą być doskonałym dekorem w ramach aranżacji wnętrz. Warto wybierać żaluzje białe, które są ponadczasowe i zawsze pasują do każdego pomieszczenia. Pamiętaj jednak, że bez względu na wybór materiału, z którego zostaną wykonane żaluzje białe, zawsze musisz dbać o ich nienaganny wygląd. Będą one wymagały regularnego czyszczenia. 

Coraz większą popularnością cieszą się też żaluzje w kolorze naturalnego drewna. Wybierane są najczęściej do wnętrz urządzonych w stylu loftowym, boho, klasycznym, retro czy skandynawskim. 

Tak naprawdę żaluzje wewnętrzne mogą być dowolnego koloru, w pokojach dziecięcych sprawdzą się te różowe czy błękitne. W ramach dekoracji wnętrza można wybierać też różną grubość listewek żaluzji. Niektóre modele wykonywane są na specjalne zamówienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here