zestaw prysznicowy podtynkowy

Zestaw prysznicowy podtynkowy jest bardzo ważnym elementem wystroju wielu łazienek. To właśnie dzięki niemu będziemy mogli zaoszczędzić miejsce zwłaszcza w bardzo małej łazience. Jak wybrać najlepszy profesjonalny i solidny zestaw, abyśmy byli zadowoleni z wyboru?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zestawu?

Podczas wybierania najlepszego zestawu powinniśmy wziąć pod uwagę dwie rzeczy, które często są pomijane. Są nimi głowice i korpusy. Głowice służą do wyboru odpowiedniej temperatury wody. W przypadku głowicy nie możemy zdecydowanie oszczędzać. Droższe głowice zapewniają nie tylko solidność oraz szczelność, ale również pozwalają na wytłumienie odgłosów wody. Wszystko za pomocą specjalnych sitek oraz tłumików.

W przypadku głowicy powinniśmy brać pod uwagę wykonane te z mosiądzu lub stali szlachetnej. Znacząco zwiększają one wytrzymałość całego zestawu, co sprawi, że będzie on nam towarzyszył w łazience przez naprawdę długie lata.

Co musimy wiedzieć o baterii prysznicowej?

Każda z baterii jest opisana klasą wydajności. Oznacza to wydajność przepływu wody przez baterię. Zestaw prysznicowy podtynkowy w wielu przypadkach posiada najwyższą klasę wydajności (A), ale należy się tego upewnić przed zakupem.

Ponadto najnowsze zestawy prysznicowe podtynkowe mają wbudowane termostaty, które pozwalają nam na cieszenie się stałą temperaturą wody. Termostat w naszym zestawie prysznicowym podtynkowym zapobiegnie również potencjalnym poparzeniom przez gorącą wodę. Jest to rozwiązanie sugerowane dla osób, które mają małe dzieci. Dziecko może przypadkowo odkręcić gorąco wodę, co może wpłynąć na wystąpienie poparzenia. Termostat skutecznie ograniczy przepływ bardzo gorącej wody, przez co nie będziemy musieli się martwić, że nasze dziecko zostanie poparzone podczas samotnego prysznicu. To rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet i warto szukać zestawów najnowszej generacji, które posiadają wbudowany już termostat.

Innym parametrem, o którym powinniśmy wiedzieć, jest liczba uchwytów słuchawki. Na rynku istnieją słuchawki z jednym oraz z wieloma uchwytami.

Zestaw prysznicowy podtynkowy – z deszczownicą czy bez?

Montaż deszczownicy zależy od naszych upodobań. Deszczownica może być zamontowana do ściany lub sufitu i zgodnie z nazwą pozwala na uzyskaniu efektu deszczu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, którym nie chce trzymać się słuchawki w ręce. Oczywiście takie zestawy prysznicowe podtynkowe są zazwyczaj droższe, ale należy pamiętać, że tutaj w grę wchodzi nasz komfort podczas brania prysznicu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here