pergole

Wprawdzie pergole tarasowe mają wiele zalet, to nie zawsze ich podstawowa konstrukcja może zapewnić prywatność. Zdarza się, że osłania ona jedynie od góry, co chroni przed słońcem i opadami, ale nie przed ciekawskimi spojrzeniami. Stąd też oczywiste jest, że warto zastosować dodatkowe rozwiązania, które osłonią taras także od boków. Jak wykonać ciekawą aranżację z pergolą tarasową w roli głównej?

Wykorzystaj roślinność

Jeśli kochasz zieleń, to do zapewnienia sobie prywatności możesz wykorzystać roślinność. Szczególnie dobrze sprawdzą się do tego celu rośliny pnące, takie jak winorośle, bluszcz czy powojniki. Dostępnych gatunków jest bardzo dużo, a wśród nich są również takie o pięknych i barwnych kwiatach, które ożywią aranżację ogrodu. Rośliny mogą zostać umieszczone wokół konstrukcji pergoli tak, by pnącza i łodygi rozrastały się i oplatały konstrukcję. Z czasem stworzą one zieloną ścianę, którą w razie potrzeby będziesz mógł dowolnie przyciąć i dopasować do swoich potrzeb. Oprócz tego warto postawić na tarasie rośliny doniczkowe, które dodatkowo osłonią taras. Warto wybierać takie gatunki, które kwitną w różnych terminach. Daje to najlepszy i najciekawszy efekt wizualny.

Przeczytaj także: https://robobat-polska.pl/pergola-tarasowa-jak-efektownie-zaaranzowac-taras/

Panele przesuwne

Niektóre konstrukcje tarasowe można wzbogacić o panele przesuwne. Mogą one zostać zamontowane na bocznych ścianach pergoli po to, by w razie potrzeby swobodnie je przesuwać. Takie panele można odsunąć, by otworzyć przestrzeń lub też zasunąć, by zamknąć taras i upewnić się, że będzie on oazą spokoju. Panele mogą być wykonane z materiałów, które nie przepuszczają światła np. z drewna. Mogą też być wyprodukowane ze szkła. Te ostatnie są szczególnie ciekawym rozwiązaniem, bo pozwalają na to, by przy nieodpowiedniej pogodzie zmienić taras w ogród zimowy. Dzięki temu można korzystać z niego przez cały rok.

Osłony boczne

Osłony boczne to kolejna opcja, która pozwala zapewnić sobie intymność na tarasie, choć są one mniej trwałe niż panele. Osłony to najczęściej różnego rodzaju zasłony, rolety lub panele, które można zainstalować na bocznych częściach pergoli. Takie materiałowe osłony chronią przed wiatrem i nadmiernym nasłonecznieniem, choć nie tłumią zbyt dobrze hałasu. Osłony umożliwiają regulację stopnia zacienienia. Są lekkie i dość tanie w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Dobrze jest też podkreślić, że zasłony będą oryginalnie prezentowały się gdy będą poruszały się na wietrze. Równocześnie trzeba pamiętać, że nie będą one przed nim dobrze chroniły, więc lepiej nie wybierać ich we wietrznej okolicy.

Jeżeli poszukujesz pergol tarasowych, które łączą elegancję z wytrzymałością, tworząc przestrzeń idealną do wypoczynku i spotkań, to sprawdź naszą ofertę – pergole tarasowe Kraków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here