Jeśli lubisz antyki, na pewno spodoba ci się także zabytkowy zegar

0
944

Wnętrze wyposażone antykami jest marzeniem niejednej osoby, która lubuje się w zabytkowych meblach czy akcesoriach. Nic dziwnego – rzeczy tego typu dodają wspaniałego charakteru każdemu pomieszczeniu, w którym się znajdą. Warto między innymi zainteresować się antycznymi zegarami, które odznaczają się wyjątkowym urokiem, a jednocześnie mogą pełnić funkcjonalną rolę.

Dlaczego warto wyposażyć wnętrze w antyki?

Wnętrze urządzone w stylu klasycznym może być jednym z najbardziej przykuwających uwagę. Odznacza się niezwykłym urokiem, przywodzącym na myśl dawne pomieszczenia pałacowe, pełne przepychu, świetności i splendoru. Takie wyposażenie sprawdza się szczególnie dobrze w większych pokojach, w których nie sprawia przytłaczającego wrażenia, a wręcz przeciwnie – jego uroda może zabłysnąć w pełnej krasie.

Na klasyczne meble warto zdecydować się, jeśli zależy nam na ciekawym wystroju o nietypowych obecnie, ozdobnych liniach. W dobie powszechnego minimalizmu będą to bez wątpienia meble i akcesoria o nietuzinkowym wyglądzie, które sprawią, że o naszym domu nie zapomni nikt z odwiedzających.

Dodatki, które podkreślą charakter

Warto pamiętać, że o charakterze domu decydują nie tylko meble czy kolorystyka ścian, ale także drobne dodatki, które się w nim znajdują. W domach urządzonych w sposób klasyczny będą one odgrywać szczególną rolę. Podkreślą cały wystrój i sprawią, że nie będzie w nim dysonansu, spowodowanego pojawieniem się bardziej nowoczesnych elementów wyposażenia.

Oczywiście, niektóre współczesne akcesoria są wprost nieuniknione, jednak wiele innych można znaleźć w wersjach stylizowanych na sposób tradycyjny. Istnieje też cały szereg antyków, które dostosowane są do działania we współczesnym świecie i po nie warto sięgnąć w szczególności.

Zegar niezbędny w każdym domu

Zegar to bez wątpienia element, który musi znaleźć się w każdym domu, żeby nie powiedzieć: w każdym pomieszczeniu. We wnętrzach, które zostały wyposażone w tradycyjne meble, warto ustawić lub zawiesić również klasyczne zegary. Będą wspaniale podkreślać charakter miejsca i staną się jednym z tych dodatków, które najbardziej przykuwają uwagę.

Zegary stare antyki ze sklepu Rokaj.pl to jedna z najlepszych propozycji dla miłośników starych czasomierzy. W ofercie znajdują się zarówno typowe zegary kominkowe, jak również ścienne i stojące, które zachwycą swoją unikatową stylistyką. Co ważne, wiele z nich jest okazami o randze muzealnej, które będą nie tylko wspaniałą ozdobą, ale także inwestycją.

Jednym z serdecznie polecanych przez nas rarytasów jest niezwykłej urody zegar kominkowy z XIX wieku, dostępny wraz z dwoma kandelabrami. To zabytek klasy muzealnej, powstały we Francji i najpewniej wykonany tam na indywidualne zamówienie. Jest wspaniałym przykładem misternej, klasycznej sztuki zegarmistrzowskiej. Jego obudowa wykonana jest z czerwonego marmuru oraz elementów brązowych złoconych.

Ten garnitur potrafi zachwycić dech w piersiach i bez wątpienia stanie się najwspanialszą ozdobą każdego salonu, biblioteki czy gabinetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here