Krótko o urządzaniu pokoju dla chłopca

0
684

Pokój dla dorastającego chłopca powinien cechować się pewną prywatnością, dawać dzieciakowi komfort i bezpieczeństwo. Tymczasem wielu rodziców ma kłopot z takim zaaranżowaniem pokoju dla chłopca, aby ten poczuł, że znajduje się w swojej własnej, wymarzonej, prywatnej przestrzeni. Czy można osiągnąć taki efekt, stosując kilka prostych zasad?

Aranżacja pokoju dla chłopca

Przede wszystkim trzeba wyraźnie zaznaczyć, że pokój dla chłopca nie oznacza koniecznie pokoju młodzieżowego. Może bowiem chodzić również o dziecko jeszcze małe, które może wyrosło z łóżeczka ze szczeblami, a może i nie, ale które zazwyczaj już wyrasta z konieczności ciągłego nadzoru rodziców. Pokój dla chłopca można urządzić w różnym wieku i właśnie wiek trzeba brać pod uwagę podczas aranżacji, gdyż to wiek dziecka jest głównym wyznacznikiem jego potrzeb. Jedne meble dziecięce będą przykładowo odpowiadały potrzebom malca, a inne będą przydatne dla dziecka chodzącego do szkoły.

Pokój dziecięcy dla chłopca

Aranżacja pokoju dla chłopca

Gdy mamy do przygotowania pokój dla malucha, to oczywiście najważniejsze będzie jego bezpieczeństwo. Takie dziecko potrzebuje do spania odpowiedniego łóżeczka i musi to być jeszcze łóżko z poręczą. Jest to absolutnie konieczne, jeżeli nie chcemy nieustannie zamartwiać się o naszego potomka. W takim pokoju nie może również zabraknąć miejsca na pojemniki na zabawki, gdyż zabawki w żadnym razie nie mogą pozostawać rozrzucone na podłodze. Inną wersją będą pojemne szafy, które zdołają pomieścić i zabawki i ewentualnie także pudła i powinny to być szafy solidne.

Chłopcom trudno usiedzieć na miejscu, lubią jednakże majsterkować, czy budować konstrukcje lub wykreowane postacie z klocków i wszystkie te akcesoria do zabawy będą użytkowane przez chłopca, a niechętnie przez niego uprzątane. Jeżeli jednak pokój jest dobrze zagospodarowany i wszystko ma w nim swoje miejsce, chłopiec może nauczyć się doceniać porządek. Praktyczne meble do pokoju chłopca powinny umożliwiać szybkie uprzątnięcie zabawek tak, aby dziecko nie postrzegało porządkowania swojego pokoju jako czegoś bardzo uciążliwego.

Pokój dziecięcy dla chłopca

Pokój dla chłopca powinien również mieć pewien charakter. Ważne są m.in. kolory ścian, gdyż chłopcy wolą kolory stonowane, zielenie albo błękity, gdy dziewczynki lepiej się czują w różach, bieli i żółci. Zamiast jednakże malowania ścian można je równie dobrze pokryć fototapetą, ale w tym wypadku ta powinna odzwierciedlać zainteresowania chłopca, np. zawierać postacie z jego ulubionych kreskówek. Takie fototapety ma w swojej ofercie FOTEKS.

Pokój młodzieżowy dla chłopca

Tutaj wnikliwiej trzeba się przyjrzeć potrzebom oraz zainteresowaniom chłopca. Pokój młodzieżowy dla chłopca w aranżacji jest znacznie trudniejszy do zrealizowania, a to z przyczyny buntu, jaki rodzi się niemalże w każdym chłopcu wchodzącym w nastoletni wiek. Nastolatkowie po prostu lubią się buntować dla zasady, gorzej, gdy zaczynają grymasić i okazują rozkapryszenie. Rodzice jednakże nie są wcale bezbronni i mogą z powodzeniem wykorzystać pasje dorastającego chłopca jako punktu odniesienia do stworzenia dziecku przestrzeni, którą polubi.

Pokój młodzieżowy dla chłopca

Jednocześnie poza wyglądem pokoju trzeba pomyśleć o priorytetach, w tym wypadku o zapewnieniu dziecku odpowiednich warunków do nauki. Pokój młodzieżowy dla chłopca, ale również i dla dziewczynki trzeba wyposażyć w dedykowane biurko dla dziecka. Do tego oczywiście odpowiednio dopasowany fotel do biurka dla dziecka oraz stosowne oświetlenie, czyli lampa na biurko. Czasami można wszystkie meble do pokoju młodzieżowego znaleźć w jednym sklepie, w tym także odpowiednie łóżko, szafy, czy meblościanki z biurkiem. W pokoju młodzieżowym nie może również zabraknąć miejsca na regały, plakaty ulubionych zespołów, czy superbohaterów (KLIK), a także miejsc dla ewentualnych gości naszego wschodzącego młodzieńca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here