Łazienka w stylu japandi

Styl japandi to nowość w architekturze wnętrz, która zyskuje coraz większą popularność. Pomieszczenia urządzone w ten sposób są pełne ciepła, prostoty i naturalności. Wszystko to składa się na atmosferę spokoju i harmonii, jaka panuje we wnętrzach japandi. Jednym z pomieszczeń, które zyskuje na zastosowaniu tego deseniu, jest łazienka. Jak powinna wyglądać łazienka japandi? Czy akcesoria łazienkowe mogą wpłynąć na całe wnętrze?

Czym charakteryzuje się styl japandi?

Japandi to połączenie stylu japońskiego oraz skandynawskiego. Charakteryzuje się on przede wszystkim prostymi, a zarazem funkcjonalnymi formami. Minimalistyczne i harmonijne wnętrza wyróżniają się pastelową, stonowaną kolorystyką oraz drewnianymi elementami. Styl japandi z założenia ma wprowadzać w nasze codzienne życie spokój i sielskość. Dlatego też idealnie sprawdza się on w pomieszczeniach służących do relaksu i wyciszenia. Niezaprzeczalnie jednym z nich jest łazienka. Jak urządzić łazienkę w tym stylu?

Pastelowe barwy to podstawa

Łazienka japandi to przede wszystkim stonowane kolory. Brak w niej krzykliwych czerwieni, zieleni czy niebieskości. Biel przeplatana z beżem i szarością to idealne połączenie, które uspokaja i wprowadza harmonię w każdym pomieszczeniu. W omawianym stylu niezwykle istotne jest poczucie świeżości, harmonijności i czystości. Nie może ono zostać zakłócone przez żaden, nawet najdrobniejszy szczegół, taki jak np. dozownik do mydła.

Akcesoria łazienkowe

Jak powszechnie znane powiedzenie mówi — diabeł tkwi w szczegółach. W pomieszczeniu, jakim jest łazienka, to właśnie one potrafią nadać wnętrzu nowego wymiaru. Wszelkie akcesoria łazienkowe powinna cechować:

  • prostota,
  • harmonijność,
  • funkcjonalizm.

Te trzy najważniejsze cechy zostały wyniesione ze wschodniej stylistyki, która staje się coraz bliższa europejskim sercom. Akcesoria łazienkowe w tym stylu muszą być lekkie. Należy unikać ciężkich, solidnych konstrukcji, wykonanych z metalu. Warto również zwrócić uwagę na ich kolor. Krzykliwość w tym aspekcie jest zakazana. Jakie więc wybrać akcesoria?

Najlepiej w stonowanej kolorystce. Mogą być wykonane z plastiku, drewna, jak i materiałów do złudzenia przypominających beton. Warto postawić na zestawy zawierające dozownik na mydło, stojak na szczoteczki do zębów czy papier toaletowy.

W kwestii armatury należy wybierać proste formy. Mogą to być konstrukcje o białej bądź chromowanej powierzchni. Perfekcyjnym podkreśleniem prostoty wnętrza mogą być zestawy podtynkowe, które nie rzucają się w oczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here