Meble antyczne

Każdy z nas, od kiedy zacznie swoją pierwszą pracę, marzy o tym, aby kupić swoje własne mieszkanie. Każdy chce mieć swój własny kąt. Życie w czasach starożytnych było dużo prostsze, jeżeli chcielibyśmy wybudować sobie dom, szliśmy do lasu po drewno, a następnie budowaliśmy go. Nie trzeba było różnego rodzaju pozwoleń na budowanie domów na naszej własnej ziemi. Meble towarzyszyły nam od zarania dziejów, już w starożytności wędrownik lub c przewozili swoje towary w wielkich skrzyniach. Skrzynia t można powiedzieć, że były pierwszymi meblami, jakie istniały. Jeżeli chcemy odpowiednio urządzić mieszkanie, musimy udać się do projektanta wnętrz. Projektowanie wnętrz jest jedną ze specjalizacji architektury. Obecnie buduje się bardzo wiele mieszkań i zawód projektanta wnętrz będzie coraz bardziej popularny na rynku pracy, dlatego warto pomyśleć o nim, rekrutują się na studia wyższe. Jeżeli już posiadamy mieszkanie i chcemy je wystroić, bardzo chciałbym polecić meble antyczne.

Gdzie mogę znaleźć meble antyczne?

Pierwszym miejscem, gdzie mogą znajdować się meble antyczne, jest antykwariat. Antykwariat to sklep, który Trudni się handlem stare mi przedmiotami, mającymi wartość historyczna, estetyczną lub materialna. Antykwariaty oferują różnego rodzaju Przedmioty takie jak meble antyczne, antyczne książki, obrazy, stare pocztówki, ryciny, rękopisy, wyroby artystyczne, stare gry komputerowe zapisane na oryginalnych nośnikach oraz wszelkiego rodzaju numizmaty itd. Antykwariaty odnotowały twój największy rozkwit na wiek XVI i XVII, głównie w we Włoszech oraz Holandii.

Drugim miejscem, gdzie możemy spotkać meble antyczne, jest targ staroci. Targi staroci organizowane są na giełdach staroci w wielkich miastach. Bardzo często takie giełdy mają wymiar cotygodniowy.

Jak rozpoznać meble antyczne?

Nie każdy stary mebel jest antykiem, z takim określeniem możemy się spotkać na większości giełd błąd targów. Niektóre meble są tak dokładnymi podróbkami mebli antycznych, że nawet specjaliści w tej dziedzinie mają problemy z rozpoznaniem. Jeżeli mamy zamiar kupić meble antyczne, bardzo dobrą praktykę będzie zagłębienie się tematy historii sztuki zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu, jeśli takowe i wiedzy nie posiadasz, musisz zdać się na swoją intuicję, którą Zaraz postaram się odpowiednio nakierować. Pierwszą rzeczą jest obejrzenie konstrukcji mebli, stare meble mają niewidoczne elementy takie jak plecy i spody wykonany bardzo często z drewna, zazwyczaj syrop wykończonego, może być ono nieheblowane. Warto zwrócić uwagę na gwoździe, Jakie są zastosowane w danym meblu, Jeśli zostały użyte gwoździe, świadczy to o tym, że meble pochodzą najbliżej z połowy XIX wieku lub taki mebel jest podróbką. W latach przed XIX wiekiem używane gwoździe, ale były one kute przez kowala. Jeżeli oglądany przez nas mebel nie ma żadnych efektów użytkowania, jest wręcz w stanie idealnym, można wnioskować, że nie jest to oryginał, lecz jest to kopia, oryginalne meble antyczne bardzo często mają wiele uszkodzeń, przetarć oraz zadrapań. Podczas oglądania mebla Warto poszukać swego rodzaju autografów, które zostawiali dawni stolarza, bardzo często możemy znaleźć na spodzie mebli przybite tabliczki z inicjałami twórcy mebla bądź wypalone inicjały.

Style w meblarstwie.

Kolebka mody i stylu była, jest i pozostanie na długie lata Francja, Anglia oraz Austria, stamtąd po dziś dzień wędrują na całą Europę oraz świat różnego rodzaju trendy modowe, oraz wnętrzarskie. Najpopularniejsze style w meblarstwie to: rokoko i klasycyzm. Teraz w kilku zdaniach opiszę każdy z nich. Styl rokoko, nazywany również stylem ludwikowskim pochodzi z czasów Ludwika XIV oraz Ludwika XV. Charakteryzuje się przepychem, bogactwem złoceń i rzeźby. Meble antyczne były produkowane z dębu, orzecha, czereśni oraz wiśni. Klasycyzm to czasy Ludwika XVI, meble mają dużo prostsze linie, stają się subtelniejsze eleganckie i dużo bardziej szykowne niż rokoko. Powierzchnia ich jest woskowana i polerowana bądź barwiona lakierami. Na szczęście wykonywano z jasnego mahoniu, polerowanego i malowanego na biało lub czarno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here