Lublin nowe mieszkania

Statystyki jasno wskazują, że coraz więcej Polaków decyduje się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Oznacza to, że nabywają nieruchomości całkiem nowe, które dają możliwość ich dogodnego wykończenia i urządzenia. Na co zwracać uwagę, decydując się na nową nieruchomość? Sprawdźcie poniżej.

Lokalizacja nieruchomości

Rzeczywiście, miejsce, w którym znajduje się mieszkanie, ma ogromne znaczenie. Najczęściej wybieramy duże miasta, takie jak Warszawa, Wrocław czy Lublin. Nowe mieszkania w ich centrum niestety powalają swoją ceną. To dlatego coraz częściej Polacy wybierają nieruchomości na przedmieściach. Po pierwsze te są tańsze, po drugie dają możliwość odpoczynku od zgiełku metropolii. Sami deweloperzy zwracają również uwagę na fakt, że w centrum miast jest już coraz mniej dogodnych terenów, na której mogą powstawać osiedla czy apartamentowce. Tam znajdują się przeważnie mieszkania z rynku wtórnego.

Metraż mieszkania

Kawalerki nie cieszą się już tak ogromną popularnością. Dzisiaj Polacy wybierają przede wszystkim mieszkania o metrażu 50-70 metrów kwadratowych. Lubimy przestrzeń i komfort i jesteśmy za nie w stanie zapłacić więcej. Co ciekawe, coraz większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na parterze, bo do nich zazwyczaj przynależy prywatny ogródek. Ten z kolei daje namiastkę własnego domu i relaksu na łonie natury. Mieszkania parterowe już nie są najtańsze. Nie sprawdza się już zasada, zgodnie z którą mieszkania, które znajdują się na wyższych kondygnacjach, są najdroższe.

Standard budownictwa

Wybierając mieszkanie, należy dokładnie sprawdzić działalność dewelopera, który realizuje taką inwestycję. Na pewno warto skontrolować jego poprzednie budowy, sprawdzić opinie. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszy się nowoczesna deweloperka, zgodnie z którą powstają tzw. domy pasywne i inteligentne domy. Należy więc dobrze przeanalizować, jakie bonusy deweloper oferuje w standardzie. Chodzi tutaj o kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim działania proekologiczne, ale też komfort codziennego mieszkania, funkcjonalność nabywanej przestrzeni i oszczędności finansowe. Ekonomiczny dom będzie generować o wiele mniej kosztów, na przykład z tytułu energii elektrycznej.

Kupując mieszkanie, decyzja o wyborze konkretnego lokum musi być racjonalna. To przecież najważniejsza inwestycja w życiu, a dana nieruchomość ma spełniać nasze indywidualne potrzeby. Warto wybierać te, które powstały zgodnie z nowoczesną sztuką budownictwa, bo przecież mieszkanie ma nam służyć przez kolejnych kilkadziesiąt lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here