posadzki epoksydowe

Przydomowy garaż bardzo często pełni funkcję nie tylko przechowalni samochodu. To w nim organizuje się schowek na ogrodowe sprzęty, rowerownię albo niewielką spiżarkę. W garażu realizuje się też niewielkie prace z zakresu motoryzacji czy te służące do przeprowadzenia napraw w domu. Warto, by tego rodzaju pomieszczenie było więc przygotowane odpowiednio.

Szczególną uwagę zwraca się na posadzkę. Ta ma przecież być odporna na wszelkie warunki. Musi udźwignąć ciężar auta i innych sprzętów, nie może się rysować ani pękać. Musi być łatwa w utrzymaniu czystości, odporna na mróz, wysokie temperatury i wodę. Inwestorzy zwracają też jednocześnie uwagę na to, by koszt takiej podłogi nie był wysoki, ale jednocześnie materiał ma być najwyższej jakości.

O ile jeszcze do niedawna w garażach najczęściej stosowano płytki ceramiczne, mrozoodporne, tak dzisiaj nieco odchodzi się od wykorzystywania tego typu materiału. Coraz większą popularnością cieszą się za to posadzki epoksydowe. Dokładnie te same, które jeszcze przed chwilą wykorzystywano jedynie w przestrzeniach o intensywnej eksploatacji, takich jak hale magazynowe, warsztaty, fabryki czy miejsca użyteczności publicznej.

Podłoga z żywicy do przydomowego garażu

Dzisiaj dostrzeżono zalety podłogi z żywicy. Taką stosuje się nie tylko w garażach, ale również łazienkach, kuchniach, a nawet salonach. Nie ma w tym nic dziwnego, bo koszt takiej posadzki jest podobny do innych inwestycji, na przykład podłogi z płytek. Do tego żywica wykazuje doskonałe właściwości. Jest odporna na wodę, mróz, wysokie temperatury. Nie rysuje się, nie pęka, a jej powierzchnia jest idealnie gładka, przez co łatwo ją czyścić. Posadzki epoksydowe są antypoślizgowe, mogą być wykładane w różnym kolorze, można dodawać do nich drobinki kwarcu, które będą stanowić doskonały element dekoracyjny. Co więcej, taką podłogę można układać samodzielnie, a w sieci bez problemu każdy znajdzie filmiki instruktażowe.

Podłoga z żywicy charakteryzuje się wieloletnią żywotnością, więc świetnie sprawdzi się do garażu, w którym podłoga ma pełnić przede wszystkim funkcję praktyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here