modne kolory ścian

Lato to czas, w którym warto nie tylko wypocząć, ale też… wyremontować dom lub mieszkanie. Kilka dodatkowych dni urlopu to świetna propozycja dla osób, które chcą odświeżyć wnętrze i nadać mu nowego, mocno dynamicznego charakteru. Na jakie modne kolory ścian warto postawić w 2022 roku?

Błękit w różnych wariantach

Niekwestionowanym królem jeśli chodzi o aranżację wnętrz, jest w 2022 roku błękit. Jego zimna, jasna odmiana sprawdzi się zwłaszcza w miejscach przestronnych i mocno rozświetlonych naturalnym światłem. Ciepły błękit będzie z kolei idealną propozycją dla osób dynamicznych, które odważnie patrzą w przyszłość i chcą z przytupem wejść w nowy, 2023 rok.

Intensywne kolory ziemi

Lato to czas, w którym przyroda cieszy się pełnią życia. Może więc warto odnieść się do niej w swej domowej aranżacji wnętrz? Ostatnimi laty bardzo popularne są tzw. kolory ziemi, czyli oliwkowa zieleń, brąz, czerwień, a także barwa pomarańczowa. Ciekawym pomysłem jest odwrócenie ról i skupienie się na neutralnych barwach i intensywnych kolorystycznie dodatkach. Utrzymana w tej tonacji roleta materiałowa ładnie zaprezentuje się z bezpiecznym i neutralnym beżem.

Czerwień? Czemu nie!

No dobrze, intensywnie czerwone ściany to dość oryginalna i odważna kompozycja. Dlatego czerwień warto wprowadzać do aranżacji w dość ograniczony sposób. Można np. postawić na ognistą tapetę z czerwonymi wzorami lub też na utrzymane w tej tonacji eleganckie rolety rzymskie. Ciekawym rozwiązaniem jest też pomalowanie ognistą czerwienią najbardziej reprezentatywnych fragmentów ścian. Taka kompozycja z pewnością przyciągnie uwagę nawet przypadkowego widza. Mało tego! Barwa czerwona może być przypieczętowaniem każdej aranżacji.

Barwa żółta = życie

Barwy żółtej warto używać ostrożnie. Jeśli jednak wykorzysta się ją w przemyślany sposób, to odwdzięczy się ona przepięknie udekorowanym wnętrzem. Żółty sprawdzi się wszędzie tam. gdzie potrzeba dużo energii i radości z życia. Barwą tą można wypełnić np. swoje domowe biuro, dzięki czemu łatwiej będzie można się skupić na realizowanych zadaniach. Barwę żółtą — podobnie jak czerwoną — można też stopniować. Świetną propozycją jest połączenie jej z ceglastymi lub brązowymi dodatkami, takimi jak np. żaluzje bambusowe lub materiałowe.

W 2022 roku modne kolory do wnętrz nie muszą zaskakiwać. Wręcz przeciwnie — mogą być one obrazem tego, co na zewnątrz, czyli życia, energii, radości bytowania i relaksu. Dzięki nim uda się zmagazynować trochę letniej energii na zimne i szare, jesienno-zimowe wieczory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here