Pokój nastolatka sposobem na wyrażenie siebie

0
1617

Bycie nastolatkiem to jeden z najtrudniejszych ale i najpiękniejszych okresów w życiu człowieka. To właśnie wtedy, pomiędzy dzieciństwem a dorosłością, trwają najsilniejsze poszukiwania w celu odkrycia swojego własnego stylu, własnej tożsamości. Nie jest to łatwe, gdyż tak młoda osoba stale odkrywa coś nowego, co zmienia jego światopogląd. Dlatego tak istotnym jest, aby zapewnić mu miejsce, gdzie może poszukiwać i wyrażać samego siebie. Takim właśnie miejscem bez wątpienia jest jego pokój.

Bardzo ważne jest, aby urządzając dla niego pokój wziąć pod uwagę jego zdanie. Nastolatkowie mogą mieć w głowach szalone pomysły na urządzenie miejsca dla siebie. Mogą one na pierwszy rzut oka wydawać się dorosłym absurdalne, wynikają jednak z bieżących zainteresowań, często związanych z popkulturą. Dzisiaj młodzież coraz rzadziej obwiesza ściany plakatami, za to chętnie korzysta z podpatrzonych gdzieś inspiracji. Nie zapominajmy, że w dzisiejszych czasach Internet dostarcza wielu pomysłów i informacji.

Pozwól mu wyrazić siebie

Pokój dla nastolatka jest jego azylem, gdzie znajduje schronienie przed szkołą, problemami z rówieśnikami oraz rodzicami. Z tego powodu powinno to być miejsce, gdzie będzie czuł się dobrze i komfortowo. Możemy pomóc mu tego dokonać, wspólnie wybierając tapetę, która ozdobi jego ściany. Udajmy się razem do sklepu lub poproś go by w wolnej chwili samodzielnie przejrzał katalog online i wybrał te wzory, które odpowiadają mu najbardziej. Interesującą gamę wyboru posiadają tapety Rasch, które oferują chociażby modele w stylu hip-hopowym. Będzie to z pewnością gratka dla fanów tego gatunku muzyki, a także sposób na wyrażenie siebie. A może kolorowe graffiti? W otoczeniu przypominającym nastolatkowi to, co w tym momencie kocha, z pewnością będzie czuł się bezpieczniej i pewniej.

Czy będą to wielobarwne i żywiołowe tapety Rasch, czy ich bardziej stonowane wzory, wybór nastolatka będzie jednym ze sposobów na wyrażenie siebie.

Wspólne zaangażowanie

Do tego sam proces tapetowania może okazać się pozytywnym rodzinnym doświadczeniem. Kładzenie tapety kojarzy nam się z dość trudnym i czasochłonnym zajęciem, jednak tapety Rasch są wyborem, który tę czynność upraszcza. Wspólnie urządzając pokój nastolatka zacieśniamy nasze więzi. Jednocześnie pokazując mu, że akceptujemy jego wybór i jego samego. Nie narzuciliśmy mu swojego zdania, zaufaliśmy jego decyzjom. To zbuduje nasz autorytet i wzmocni pokładane w nas zaufanie.

Pozwólmy nastolatkom na odrobinę swobody w wyrażaniu siebie podczas urządzania jego pokoju. Pamiętajmy, że okres bycia nastolatkiem nie trwa wiecznie. Już niedługo nasze dziecko zamieni się w dorosłego człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here