Ręcznie wykonane dekoracje, które ozdobią Twoje na drzwi!

0
1454

Chcemy żyć ładnie, otaczać się pięknymi przedmiotami, które nie tylko odpowiadają indywidualnym preferencjom, ale również stylistyce mieszkania. Często jednak w swych twórczych fantazjach zapominamy o tym, co znajduje się na zewnątrz. A przecież to drzwi stanowią wizytówkę właścicieli. Jeśli zatem chcemy, aby kreowały pozytywne wrażenie, można ozdobić je ręcznie robionymi wiankami wiklinowymi. To zadanie dla każdego, albowiem w sieci nie brakuje inspiracji oraz praktycznych wskazówek, jak w prosty sposób można je wykonać.

Wianek, czyli baza

Nie trzeba posiadać wybujałych zdolności artystycznych, aby stworzyć efektowny wianek wiklinowy, który ozdobi drzwi wejściowe. Co więcej, taka dekoracja skrywa w sobie ogromny pierwiastek uniwersalności. Idealnie bowiem sprawdzi się na drzwiach, ale również, gdy zostanie zawieszona w oknie czy położona na stole jako ozdoba.

Od czego zacząć? Oczywiście od zakupu bazy. Wianki wiklinowe dostępne są w różnych wielkościach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do własnych preferencji. Różnorodność dotyczy nie tylko ich rozmiarów, ale również kolorystyki. Największą popularnością cieszą się jasne i ciemne wianki, choć w sprzedaży nie brakuje również bielonych czy pomalowanych na intensywne kolory. Wianek może być splatany ciasno lub luźno. Może być cienki i delikatny lub wręcz przeciwnie – gruby i masywny. Jego zaletą jest uniwersalność. Wianki wiklinowe to bowiem ozdoby pasujące do wielu aranżacji. Co więcej, nakładają możliwość zastosowania rozmaitych dekoracji.

A co z dodatkami?

Choć wianek wiklinowy sam w sobie stanowi już efektowną ozdobę, może być udekorowany na wiele sposobów. Sprzyja temu różnorodność produktów, które można wykorzystać w celu jego uatrakcyjnienia. Jakie zatem propozycje przygotowali dla nas producenci? Wybór jest szeroki i obejmuje zarówno multikolorowe wstążki i tasiemki – dostępne w gładkim, jak i zdobionym wydaniu, jak również wszelkiej maści kwiaty. Doskonale w tym zakresie sprawdzą się suszone kwiaty, a także te wykonane z filcu czy papieru. Wianki wiklinowe można również ozdobić suszem florystycznym, rozmaitymi sznureczkami, rafią czy drewnianymi dekoracjami. Jeśli wianek ma być stricte świąteczny to dodatkowo warto sięgnąć po kolorowe bombki czy śnieżynki (jeśli jego wykonanie przypada na czas Bożego Narodzenia) lub przepiórcze jajeczka, ptaszki na piku czy wesołe zajączki (jeśli ma pełnić rolę wielkanocnej dekoracji). Na koniec wystarczy przyszyć specjalny zaczep lub przyssawkę albo przykleić go do drzwi wejściowych, aby w należyty sposób cieszył oczy przybywających gości – niezależnie od okazji i pory roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here