panele fotowoltaiczne

Inwestycja w elektrownię fotowoltaiczną zawsze jest trafiona, ponieważ przynosi realne i odczuwalne oszczędności finansowe, a także przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Pod jednym warunkiem: instalacja musi być prawidłowo zaprojektowana i wykonana. Na tym etapie wielu inwestorów niestety popełnia szereg błędów, których można uniknąć kierując się kilkoma zasadami. Dowiedz się zatem, jak wybrać naprawdę dobrą instalację fotowoltaiczną we Wrocławiu.

Dobry projektant i wykonawca to podstawa

Nawet najlepsza instalacja fotowoltaiczna, skompletowana z najdroższych dostępnych na rynku ogniw fotowoltaicznych i falownika, nie spełni oczekiwań inwestora, jeśli zostanie źle zaprojektowana i zamontowana. Dlatego chcąc mieć pewność, że rozsądnie inwestujesz swoje pieniądze, w pierwszej kolejności powinieneś się skupić na wybraniu odpowiedniej firmy montującej panele fotowoltaiczne we Wrocławiu.

Wybór takich firm jest bardzo duży, dlatego możesz mieć problem z ocenieniem rzeczywistych kwalifikacji poszczególnych wykonawców. W tym miejscu zachęcamy do lektury artykułu, który w jasny sposób tłumaczy, po czym poznasz prawdziwych fachowców od fotowoltaiki – https://sunforyou.pl/blog/.

Instalacja, która zaspokaja zapotrzebowanie energetyczne budynku

Dobra instalacja fotowoltaiczna to taka, która rzeczywiście uwalnia właścicieli od wysokich rachunków za energię elektryczną. Nie da się ich całkowicie „wyzerować” z uwagi na konieczność ponoszenia opłat stałych i sieciowych, ale jeśli system fotowoltaiczny został prawidłowo dobrany do budynku, to śmiało można liczyć na obniżenie rachunków o 80-90 proc. rocznie.

Co to jednak oznacza, że instalacja została dobrze dobrana? Pod uwagę trzeba tutaj wziąć przede wszystkim realne zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwie domowym, a także szereg innych czynników mających wpływ na efektywność pracy ogniw fotowoltaicznych. Tutaj bardzo ważne jest, aby skorzystać z fachowego doradztwa ze strony profesjonalnej firmy od fotowoltaiki.

Jedna z najlepiej ocenianych firm montujących panele fotowoltaiczne we Wrocławiu, Sun For You, zapewnia swoim klientom bezpłatny i niezobowiązujący audyt, który pozwala precyzyjnie dopasować moc instalacji do konkretnego budynku. Taki audyt możesz zamówić przez stronę https://sunforyou.pl/.

Wysoka jakość zastosowanych komponentów instalacji

Decydując się na zakup relatywnie taniej instalacji fotowoltaicznej zawsze trzeba się liczyć z tym, że jej wykonawca poszedł na jakieś kompromisy – najczęściej jakościowe. Jeśli użył najtańszych komponentów, włącznie z panelami fotowoltaicznymi i falownikiem, to trudno oczekiwać, aby system PV posłużył w dobrym stanie przez 20-25 lat, a jest to obecnie taki rynkowy standard.

Nie oznacza to natomiast, że dobra instalacja fotowoltaiczna we Wrocławiu musi być droga. Grunt, aby składała się z markowych elementów mających decydujący wpływ na jej sprawność, odporność na trudne warunki eksploatacji oraz wydajność energetyczną.

Rada

Zawsze warto poprosić wykonawcę instalacji o przygotowanie kilku wycen z wykorzystaniem komponentów różnych producentów i wyjaśnienie, czym tak naprawdę się od siebie różnią. Jeśli wybierzesz rzetelną firmę, to możesz liczyć na fachowe doradztwo w tym zakresie.

Korzystne warunki gwarancyjne

Dobra instalacja fotowoltaiczna powinna być całkowicie bezproblemowa w użytkowaniu. Zawsze jednak trzeba mieć na uwadze, że składa się ona z elementów o wysokim stopniu skomplikowania. To oczywiście rodzi ryzyko wystąpienia różnego rodzaju awarii.

Dlatego warto się upewnić, że producenci poszczególnych komponentów oferują korzystne dla nabywcy warunki gwarancyjne – najlepiej, aby była to gwarancja door-to-door, bez konieczności samodzielnego odsyłania wadliwej części do producenta.

Jeśli zwrócisz uwagę na wszystkie te aspekty, to na pewno wybierzesz dobrą instalację fotowoltaiczną, która posłuży Ci wiele lat i w tym czasie zagwarantuje dziesiątki tysięcy złotych oszczędności na zakupie energii elektrycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here