Artykuły do sprzątania, których nie może zabraknąć w żadnym domu

Chociaż niektórzy z nas nie przepadają za porządkami, to z pewnością uważają, że w czystym domu przyjemniej się mieszka. Tak, jak posiadamy zestaw pierwszej pomocy, czyli apteczkę, powinniśmy również zaopatrzyć się w zestaw do utrzymania czystości w domu. Taki sprzęt umożliwi zarówno sprzątanie na bieżąco, jak również gruntowne porządki. W skład zestawu wchodzi szereg artykułów, które każdy powinien mieć w swoim domu.

Drobne artykuły służące do sprzątania

Do grupy tej zaliczyć można wszelkiego rodzaju ściereczki, gąbeczki oraz produkty do wyrzucania zgromadzonych śmieci. Oferta każdego z tych produktów jest szeroka.

Jeśli chodzi o ściereczki, to w sprzedaży znaleźć można różne ich rodzaje. Można zakupić ściereczki wykonane z mikrofibry, ściereczki kuchenne, ściereczki podłogowe, ściereczki w rolce, ściereczki bambusowe oraz pady. Różnią się one wyglądem, zastosowaniem i ceną. Szeroką ofertę ściereczek znaleźć można w sklepie prowadzonym przez polskiego producenta, firmę York.

Gąbeczki stosowane są zazwyczaj do mycia różnego rodzaju powierzchni. Umożliwiają szorowanie mocno zabrudzonych miejsc oraz polerowanie bez zarysowań. Warto zaopatrzyć się w gąbki, które nadają się do wielokrotnego użytku, to znaczy takie, które można prać w wysokiej temperaturze.

Nieustannie gromadzimy wszelkiej maści odpady. Ich właściwe segregowanie gwarantują worki na śmieci. Nie każdy wie, że artykuły te występują w kilku odsłonach. Mamy tradycyjne worki na śmieci, worki na śmieci z taśmą oraz worki na śmieci, które można wiązać. Poza tym każdy powinien dobrać sobie rozmiar worka do rozmiaru pojemnika na odpady (na przykład: 20L, 35L, 60L).

Miotły, zmiotki

Trudno wyobrazić sobie dom, w którym nie ma miotły lub zmiotki. Są to niezbędne akcesoria domowe, których nie zastąpią najnowocześniejsze odkurzacze. Miotły przydają się w większych porządkach oraz w razie rozsypania czegoś na podłodze.

Miotły i zmiotki są produkowane z różnych materiałów. Trzonek miotły jest zazwyczaj wykonany z drewna lub tworzywa sztucznego. Kije do miotły z tworzywa sztucznego występują przeważnie w wersji teleskopowej. Czyli mogą być składane i rozkładane według potrzeb użytkownika.

Zasadnicza część miotły może różnić się rodzajem, długością oraz kątem ułożenia włosia. W ostatnich latach sprzedają się przeważnie miotły z włosiem z tworzywa sztucznego. Jednak ciągle popularne są miotły z końskiego włosia.

Mopy, wiadra

Do uzyskania czystej podłogi w domu, oprócz miotły, potrzebny jest także mop. Ten rodzaj sprzętu gospodarstwa domowego przeszedł w ostatnich latach istną rewolucję. W sprzedaży jest ogromna ilość różnorodnych mopów. Są to mopy klasyczne, mopy obrotowe, mopy płaskie, mopy gąbczaste oraz mopy ze spryskiwaczem. Warto dobrać odpowiedni mop do swoich upodobań oraz wielkości mytej powierzchni. Mop może występować w zestawie z wiadrem lub bez.

Wybierając wiadro do sprzątania w domu, możemy zdecydować się na opcję z wyciskaczem lub bez wyciskacza. Niektóre osoby upodobały sobie wiadra składane (w wersji okrągłej lub prostokątnej). Dzięki funkcji składania, tego typu wiadro nie zajmuje zbyt wiele miejsca i może być zawsze pod ręką. Wiadra składane są wytrzymałe i przydają się nie tylko podczas sprzątania. Mogą być używane jako kosz na pranie lub pojemnik do przechowywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here