Domy kanadyjskie

Człowiek to prawdziwy miszmasz poglądów, opinii, zachowań i przekonań. Wszystko to razem sprawia, że nikt z nas nie jest identyczny. Każdy człowiek na ziemi jest inny, nawet gdybyśmy mieli się od siebie nawzajem różnić jedynie drobnymi szczegółami. Mamy oczywiście między sobą wiele cech wspólnych: na przykład wszyscy pragniemy bezpieczeństwa i lepszego życia. Są to pragnienia, które nas łączą. Oczywiście oprócz tak podstawowych potrzeb jak bezpieczeństwo, stabilność czy komfort, każdy z nas pragnie czegoś innego.

Jedni z nas chcą się rozwijać: intelektualnie, duchowo, fizycznie lub zawodowo. Dla takich osób pieniądze lub dobra materialne schodzą na dalszy plan i nie są aż tak ważne. Najważniejsze jest dla nich doskonalenie samego siebie, swojego ducha i rozumu.

Dla innych najważniejsze będą dobra materialne. Niektórzy z nas są prawdziwymi hedonistami dla których pieniądze i drogie zabawki będą priorytetem, dla którego jesteśmy w stanie poświęcić wiele m.in w pracy i domu.

Jeszcze inni ludzie cenią sobie najbardziej rodzinę i poczucie wspólnoty. Osoby takie zawsze będą poszukiwały nowych znajomości i pielęgnowały te, które już posiadają. Będą pielęgnowały więzi rodzinne i przyjacielskie, a także zawsze szukały osób do wspólnej rozmowy i spędzania wolnego czasu.

Chociaż każdy z nas ma inne pragnienia i potrzeby, to chyba każdy jest się w stanie zgodzić ze stwierdzeniem, że to właśnie dom jest czymś czego każdy z nas potrzebuje. To właśnie dom czy mieszkanie sprawiają, że jesteśmy kompletni: nieważne czy cenimy sobie rozwój samego siebie, pieniądze czy rodzinę – własny dom zawsze będzie dla nas bardzo ważny.

Niestety nie każdego stać na własne cztery ściany. Dotyczy to szczególnie ludzi młodych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dorosłym życiem. Pierwsza praca nie zawsze jest w stanie dostarczyć dochodu, który byłby wystarczający żeby samemu się utrzymać i kupić do tego własny dom prywatny lub chociażby małe mieszkanie. Ceny działki budowlanej i budowy nowego domu dla młodej osoby prawie zawsze są kolosalne i przytłaczające. Często podobnie jest z mieszkaniami. W obecnych czasach prawie nikogo nie stać na zakup mieszkania czy domu za własną gotówkę i często nawet zdobycie własnego wkładu własnego jest bardzo ciężkie.

Z pomocą przychodzą oczywiście różnego rodzaju atrakcyjne kredyty na domy i mieszkania. Polskie banki od lat oferują w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na rynku, szczególnie wśród osób młodych i słabiej zarabiających.

Innym rozwiązaniem jest również szukanie alternatywnych, tańszych rozwiązań. Jednym z takim rozwiązań bez wątpienia mogą być domy kanadyjskie.

Czym są domy kanadyjskie? Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie na rynku na tanie domy wolnostojące, która istnieje już od dobrych kilkudziesięciu lat. Domy kanadyjskie są szczególnie popularne w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Są to nieduże, najczęściej jednopiętrowe drewniane domy, które są szybkie i łatwe w budowie, a przede wszystkim stosunkowo tanie. Dom kanadyjski może zbudować nawet inwestor indywidualny jeżeli tylko posiada odpowiednią wiedzę i gotowy projekt budowy takiego domu.

Szkielet takiego domu postawiony jest na płycie fundamentowej. Składa się on z pionowych słupków ułożonych od siebie w odległości 40, 50 lub 60 centymetrów. Bardzo ważnym jest aby odległości między słupkami były wszędzie identyczne. W odległości te instalowane są drewniane belki, które stanowią nadproże. Ściany domu wspierają jego strop, a na belkach mocowane są deski z płyty OSB. Nie można również zapominać o odpowiedniej izolacji stropu i ścian. Stosuje się do tego najczęściej wełnę mineralną, rzadziej inne rodzaje ociepleń, takich jak np. ocieplenia natryskowe. Styropian jest stosowany bardzo rzadko, ponieważ słabo przylega do ewentualnych nierówności między ścianami.

Dużą zaletą domów kanadyjskich, której ciężko zaprzeczyć jest jej niska cena, która jest zauważalnie niższa niż ceny domów murowanych. Wynika to głównie z używanych materiałów, które są tańsze oraz z krótszego czasu potrzebnego na wybudowanie gotowego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here