Domy w drzewach

Dzieciństwo to czas, który większość osób wspomina pozytywnie i z uśmiechem na ustach. To właśnie nasze najmłodsze lata były okresem kiedy czuliśmy się najbezpieczniej, często też najlepiej. Opieka rodziców, wspólne zabawy z rówieśnikami i brak trosk i problemów sprawiają, że tak dobrze wspominamy te kilkanaście pierwszych lat naszego życia. Czasy te jednak, tak samo jak wszystko inne, przemijają i ciężko do nich wrócić inaczej niż poprzez stare zdjęcia i wspomnienia.

Większość z nas, a przynajmniej dorosłych nas ma lub będzie miało dzieci. Posiadanie dzieci i potomstwa to coś co jest zaszczepione w nasz genotyp, jest wręcz, używając górnolotnych określeń, przeznaczeniem każdego mężczyzny i każdej kobiety. Każdy rodzic ma też zakodowaną stałą potrzebę troski i opieki nad swoimi dziećmi. Jest to coś instynktownego, nad czym nie panujemy i czego nie nie jesteśmy się w stanie pozbyć – wręcz przeciwnie, możliwość opieki i zapewniania naszym dzieciom bezpieczeństwa i komfortu sprawia, że sami czujemy się lepiej i bezpieczniej.

Dlatego każdy rodzic (a jeśli nie każdy, to zdecydowana większość rodziców) tak bardzo dba o swoje małe pociechy. Ciężko pracujemy biorąc często nadgodziny i zlecenia, które są ponad nasze siły tylko po to żeby zdobyć pieniądze na umeblowanie pokoju dla syna czy córki, na wakacyjny wyjazd, na wyprawkę szkolną, nowe buty, kurtkę czy sukienkę, nowe zabawki, nowy komputer czy też bardziej podstawowe i przyziemne rzeczy jak jedzenie, wodę czy dach nad głową. Wszystko to robimy dlatego, że kochamy nasze dzieci i chcemy żeby żyło im się jak najlepiej, lepiej niż nam samym gdy byliśmy dziećmi, lepiej niż naszym własnym rodzicom, gdy to oni byli młodzi.

Jedną z rzeczy, o których marzy większość młodych chłopców i dziewczyn jest własny domek na drzewie. Dzieci uwielbiają się wspinać: im wyżej tym lepiej. Lubią też udawać, że są dorosłe. Mogą to robić na wiele sposobów: bawiąc się kucharzy na zabawkowej kuchni czy w lekarzy i pacjentów dzięki specjalnym zestawom zabawkowym. Jednak jedną z rzeczy, które najbardziej kojarzą się dzieciom z dorosłością jest własny dom. Ba, nawet sami rodzice skrycie chcieliby posiadać taki domek – nie bez powodu zresztą istnieją firmy, które oferują pełnowymiarowe domy w drzewach.

Wiele z nas posiada swój własny dom jednorodzinny. Dużą zaletą takiego domu jest własny ogród. Nierzadko (choć nie zawsze) oprócz ogrodu są i drzewa. Jest to pierwszy element niezbędny do budowy domku na drzewie: własny ogród i drzewo. Wydaje się to banalne i oczywiste, lecz sporo osób o tym zapomina.

Kiedy mamy już miejsce na zbudowanie dla naszych pociech ich wymarzonego domku na drzewie to czas na projekt samego domu. Musi być on przede wszystkim bardzo bezpieczny i to nie ulega niczyjej wątpliwości. Dzieci bawiące się w domku na drzewie bawią się nie tylko w potencjalnie niebezpiecznym środowisku (ostre gałęzie, całość jest wykonana z łatwopalnego drewna, jest tylko jedno wejście i wyjście) to na dodatek w miejscu położonym kilka metrów nad ziemią. Źle zaprojektowany dom mógłby najzwyczajniej w świecie po czasie się zawalić mogąc przy tym doprowadzić do straszliwej tragedii. Dlatego też domy w drzewach są często wykonywane przez profesjonalne firmy budowlane i studia architektoniczne.

Projekt takiego domku można wykonać samemu korzystając z licznych porad i poradników tekstowych i filmowych, które można znaleźć na licznych forach i portalach. Można też zasięgnąć porady doświadczonego architekta, którego pomoc zagwarantuje nam, że nasz dom po latach pozostanie na drzewie w jednym kawałku.

Istnieją też specjalne firmy, które zajmują się profesjonalnym stawianiem domków na drzewach. Oczywiście koszt wykonania takiego domku jest wówczas liczony w tysiącach złotych, lecz często jest to cena warta efektu i czasu, którego nie stracimy w sytuacji gdybyśmy sami chcieli zbudować taki dom. Oferta firm budujących domy na drzewach obejmuje również pełnowymiarowe domy, które mogą służyć dodatkowo za domy letniskowe dla dorosłych, np. wtedy gdy nasze dzieci dorosną i wyrosną z zabaw w domku na drzewie.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/homeinspiration.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here