Fugicydowe środki ochrony roślin

Fungicydy to specjalistyczne środki ochrony roślin, które zabijają lub zapobiegają rozwojowi grzybów i ich zarodników.

Mogą być używane do zwalczania grzybów niszczących rośliny, w tym rdzy, pleśni i różnego rodzaju zaraz. Mogą być również używane do zwalczania pleśni i grzybów w innych warunkach. Fungicydy działają na wiele sposobów, ale większość z nich uszkadza błony komórkowe grzybów lub zakłóca produkcję energii w komórkach grzybów. Choroba grzybicza roślin spożywczych, owoców i warzyw może być łatwo zdiagnozowana. Można również zastosować strategię leczenia trawnika lub ogrodu z takich chorób i zniszczeń. Często choroby roślin są przenoszone, gdy liście są mokre. Podlewanie na poziomie gruntu i dobra cyrkulacja powietrza mogą służyć do utrzymywania suchych liści, a tym samym zapobiegania powstawania wielu różnych chorób pochodzących od grzybów. Wiele fungicydów pozostaje na powierzchni tkanek roślinnych i nie rozprzestrzenia się po całej roślinie. Inne wnikają w naskórek liści i krążą przez tkanki roślinne zwalczając chorobę lub zapobiegając ich powstawaniu. Sekator i inne narzędzia używane w rolnictwie i ogrodnictwie mogą przenosić choroby z jednej rośliny na drugą.

rolnictwo

Dowiedz się o prawidłowej higienie i pielęgnacji ogrodu, aby samemu zapobiec rozprzestrzenianiu się patogenów grzybowych na plonach.

Chociaż mogą spowolnić lub zatrzymać rozwój nowych objawów, wiele fungicydów ma na celu jedynie zapobieganie chorobom. Nie są one bardzo skuteczne po rozwinięciu się objawów. Po wniknięciu do rośliny uprawnej fungicydy ogólnoustrojowe mogą do pewnego stopnia przemieszczać się w obrębie uprawy, zwykle w naczyniach ksylemu, do miejsca infekcji. Taki zastosowany fungicyd rzepak jesienią ma tendencję do wpływania na pojedynczy szlak biochemiczny w obrębie patogenu i nazywane są specyficznymi dla miejsca. Wiele fungicydów ogólnoustrojowych można zastosować po początkowym okresie infekcji, zanim pojawią się objawy, i te zabiegi nazywane są leczniczymi. Gdy objawy choroby są widoczne, wymagany jest środek grzybobójczy zwalczający chorobę i te fungicydy mają zdolność zwalczania już istniejącej choroby, a następnie chronią roślinę przez pewien czas po zastosowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here