O czym trzeba pamiętać wybierając pościel dla dziecka

Nie tylko łóżko oraz materac odpowiadają za komfort sen naszego dziecka. Pościel dla dzieci również ma ogromne znaczenie. Jak wybrać pościel, która pozwoli dziecku wstać wypoczętym i radosnym?

Wygoda przede wszystkim

Wybierając pościel dla dziecka należy zwrócić uwagę, by była przyjemna w dotyku, ale również łatwa do utrzymania w czystości. Bardzo ważne jest, by nie uczulała.

Najczęściej wybierana jest pościel dla dzieci z różnego rodzaju bawełny. Jest to materiał przyjemny w dotyku, którego największą zaletą jest higroskopijność, czyli zdolność wchłaniania wody. Warto pamiętać, że bawełna nie rozciąga się i nie elektryzuje.

Na zimowa pościel dla dzieci bardzo przyjemna jest flanela. Jest ciepła oraz miła w dotyku. Dziecko w nocy będzie czuło się pod nią komfortowo. Często również wybierana na pościel dla dzieci jest kora. Jej zaletą jest łatwe utrzymanie w czystości. Kory nie trzeba prasować. Jest trochę szorstka w dotyku, ale nie jest to nieprzyjemne. Kora jest tania, ale niestety dosyć szybko ulega zniszczeniu.

Satyna jest materiałem bardzo eleganckim i śliskim nie każdemu dziecku może się spodobać. Jest to pościel, która zdecydowanie nadaje się wyłącznie na letnie upały.

Wypełnienie pościeli

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając pościel dla dzieci jest wypełnienie. Pościel wełniana (szczególnie polecana jest z owiec Merynos) idealnie utrzymuje ciepło i ma duże możliwości wentylacji, dzięki czemu idealnie nadaj się jako pościel letnia, jak i zimowa. Nasz maluch nie będzie pod nią marzł, ani pocił się w bardziej upalne noce.

Kołdry syntetyczne najczęściej wypełnione są granulatem styropianowym. Największą ich zaletą jest brak powstawania alergii u maluchów, co może pojawić się, gdy korzystamy z pościeli dla dzieci wykonanej z pierza lub puchu. Wypełnienie jest antystatyczne, co nie powoduje zbierania kurzu.

Wybierając pościel dla dzieci warto zadbać, by była komfortowa, ale również kolorowa i wesoła. Zdrowy sen dziecka ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju. Pościel w wymarzone bajkowe postaci będzie sprawiała, że nasz maluch będzie dużo chętniej chodził do łóżka na nocny odpoczynek. Warto pamiętać, że nie tylko praktyczne cechy pościeli mają znaczenie dla naszych dzieci. Piękna pościel to piękne sny.

Pościel dla dzieci znajdziesz w Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here